Job Karma

Wrocławska formacja postindustrialno-ambientowa. Powstała w 1998 roku z inicjatywy Macieja FRETT (ur. 1973) i Aureliusza PISARZEWSKIEGO (ur. 1974)

 

Posługują się wieloma środkami ekspresji dźwiękowej, od syntetycznie spreparowanych faktur elektroakustycznych, sampling, po zniekształcone lub przetworzone elementy rytmiki, a nawet melodii. Poprzez muzykę oraz starannie przygotowane filmy i grafikę starają się przedstawić dysfunkcyjne elementy współczesnej cywilizacji, widmo wojennej zagłady, wrogi człowiekowi system polityczno - religijnego oddziaływania, jak również powolny upadek wszelkich wartości kosztem postępującej komercjalizacji codziennego funkcjonowania jednostki i społeczeństw.

 

Od 2000 roku realizują multimedialny projekt "RYTUAŁ", polegający na artystycznym eksponowaniu efektów cywilizacyjnego rozwoju człowieka, dostosowując muzykę i materiały filmowe do konkretnych budowli architektonicznych lub szczególnych miejsc o przemysłowym zastosowaniu, w których organizowane są występy na żywo (np. elektrociepłownia, katedra, synagoga, Czarnobyl).

 

Od 2001 roku FRETT z BAGIŃSKIM organizują WROCŁAW INDUSTRIAL FESTIVAL, jedną z najważniejszych obecnie imprez koncertowych popularyzujących współczesne odmiany muzyki i kultury industrialnej.

 

 

 

 

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): 38877
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl