Teatr KTO

KTO jest teatrem w podróży, prawie milion widzów na całym świecie uczestniczyło w jego przedstawieniach. Od 1 stycznia 2005 roku krakowski Teatr KTO jest Teatrem Miejskim.


Dyrektorem teatru jest Jerzy Zoń.


Teatr KTO powstał z inicjatywy absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jego pierwszym spektaklem był "Ogród rozkoszy" w reż. Adolfa Weltschka. Stylem pracy i repertuarem teatr KTO nawiązuje do tradycji średniowiecznego teatru jarmarcznego, wędrownego, kuglarskiego. Odgrywa także spektakle uliczne. Organizuje happeningi i pokazy pirotechniczne, imprezy plenerowe, zabawy z dziećmi. Od początku istnienia teatr gościł na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych, ze swoimi spektaklami zjeździł nie tylko Europę od Wielkiej Brytanii po Ukrainę, ale także Brazylie i Kostarykę. KTO od stycznia 2005 roku jest teatrem miejskim. W repertuarze znajdują się interesujące spektakle teatrów i grup krakowskich oraz polskich.

 

Teatr KTO - podczas Festiwalu Karpaty OFFer dadzą przedstawienie plenerowe inspirowane powieścią Jose Saramago o tym samym tytule

 

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): 2930a
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl