Hati

live-trans-gong-drone-muzik

HATI to grupa muzyczna bazująca na brzmieniu instrumentów akustycznych - etnicznych i obiektów z recyklingu, łącząca w sobie eksperymenty na polu muzyki rytualno-medytacyjnej i improwizowanej. Zespół został założony w Toruniu w 2001 r.  przez Rafała Iwańskiego i Dariusza Wojtasia, od 2006  grali jako trio z Rafałem Kołackim, od 2007 grają jako duet Iwański/Kołacki, z  gościnnymi występami Dariusza Brzostka i innych zaprzyjaźnionych muzyków. Na koncie maja kilkaset koncertów m.in. w Polsce, Niemczech, Hiszpanii, Belgii, Holandii, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Francji. Muzycy pojawili się także na wielu festiwalach, takich jak m.in.: Equinox Festival w Londynie, Laut und Luise Festiwal w Getyndze, Bleisound Festiwal w Monachium, Wrocław Industrial Festival, Audio Art Festival w Krakowie czy CoCArt Music Festival, który muzycy (Iwański i Kołacki) współorganizują wraz z CSW w Toruniu. Współpracowali też koncertowo i studyjnie z wieloma artystami, m.in. takimi jak Z'EV (+ wspólna płyta wydana we włoskiej wytwórni ABM, 2006), John Zorn, Peter Votava/PURE, Robert Curgenven, Mirosław Rajkowski, Raymond Salvatore Harmon (video), Marek Styczyński (Cybertotem Remix Project).

 

Grupa HATI wydała kilka płyt, które zostały bardzo dobrze przyjęte w prasie muzycznej i wśród słuchaczy, zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju (ostatni album tudyjny to 'KA', 2009).  Obecnie muzycy pracują nad nowym  albumem, który zostanie nagrany (audio+video) w zabytkowym pruskim forcie z XIX w., z gościnnym udziałem Sławomira Ciesielskiego (ex Republika).

 

www.myspace.com/hatitah


Zobacz video:

 

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): ce343
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl