Fundacja Nomina Rosae Ogród Kultury Dawnej

Fundacja Nomina Rosae Ogród Kultury Dawnej została zarejestrowana 29.04.2004 r. Siedzibą Fundacji jest Nowy Sącz. Prezesem Fundacji jest Maria Molenda.

 

Cele Fundacji to prowadzenie, wspieranie i współuczestniczenie w badaniach naukowych, których celem jest poszerzanie wiedzy z dziedziny historii, historii sztuki, archeologii, etnografii i nauk pokrewnych; upowszechnianie wyników badań naukowych; propagowanie i pogłębianie wiedzy historycznej oraz wspieranie rozwoju edukacji i kultury; działania na rzecz ochrony dóbr kultury; promowanie polskiej kultury i historii w kraju i za granicą.

 

Fundacja współpracuje z licznymi placówkami muzealnym w kraju i za granicą oraz z placówkami i organizacjami o zbliżonych celach m. in. Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Muzeum w Kieżmarku, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół" w Nowym Sączu.

 

W trakcie Międzynarodowego Multimedialnego Festiwalu Małopolska Karpaty OFFer zostanie zaprezentowany pokaz mody współczesnej inspirowanej motywami karpackimi poprowadzony przez panią Marię Molenda.

 

Mgr Maria Molenda - doktorantka Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się historią ubioru i tkaniny oraz dziejami mieszczaństwa europejskiego w okresie średniowiecza i renesansu. W ramach programu Sokrates-Erazmus odbyła studia we Francji na uniwersytecie w Orleanie, gdzie poszerzała swą wiedzę na temat ubioru historycznego konsultując się m. in. z pracownikami Musée de la Mode et du Costume w Paryżu. Odbyła praktykę w Dziale Tkanin Muzeum Narodowego w Krakowie pod kierunkiem dr Beaty Biedrońskiej-Słotowej

 

 

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): 514e4
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl