Romafest

Zespół Romafest jest osiągnięciem wynikłym z połączenia siedmiogrodzkiej cygańskiej piosenki z Festiwalem Tańca zorganizowany w Gornesti (Rumunia, Mures region) od 1997, a następnie kontynuowany w Targu-Mures zaczynając od 2000. Z gorącym poparciem N.P.O NGO. ROMAFEST JAPAN Zostali zebrani najbardziej utalentowani cygańscy muzycy i tancerze z Siedmiogrodu. Ich cel to zebranie i chronienie siedmiogrodzkiej cygańskiej kultury ludowej.

 

Ojcem założycielem i patronem tej inicjatywy jest Mr. TETSUO MASUNAGA z Japonii, producent i potwierdzony „kochanek" wschodnio-europejskiej kultury ludowej. Jest on laureatem wielu bardzo ważnych odznaczeń na Słowacji i Węgrzech dzięki promowaniu ich kultury narodowej na całym świecie. Od 34 lat, prowadzi on tę działalność w Rumunii, w szczególności w Siedmiogrodzie. Dowodem wysokiej, artystycznej wartości ROMAFEST są związki przyjaźni zakończone i rozwijane z zespołami folkowymi w całej Europie.

 

Zobacz:

 

 

 

 

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): 49d29
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl