ACOUSTIC ACROBATS /Polska/

 

Jako datę narodzin zespołu przyjąć należy 2010 r. Wtedy to, stając wobec potrzeby zmian w składzie oraz chęci otwarcia się szerzej na muzykę etniczną z różnych stron świata, współpracujący ze sobą od kilku lat (jako Max Klezmer Band) muzycy postanowili otworzyć nowy rozdział w swojej działalności pod nazwą Acoustic Acrobats. Lata 2008–2010 były dla zespołu czasem pracowitym, ale i magicznym. Zagrali blisko 200 koncertów w Polsce, dziewięć w krajach Europy, a także na Jamajce i w Afryce. Zdobywali doświadczenia koncertując  w synagogach, teatrach, filharmoniach, na stadionach, ale także w kameralnych salach czy miejscach tak egzotycznych, jak położona w dżungli misja. Powstał materiał na nowy album. Podobnie, jak na poprzedniej płycie, znajdują się tu głównie utwory instrumentalne z pogranicza muzyki etno i jazzu, słychać brzmienia charakterystyczne dla muzyki klezmerskiej i bałkańskiej, jest jednak do wychwycenia znacznie więcej wielokulturowych inspiracji oraz barw przywiezionych z całego świata.

Skład: Piotr Skupniewicz - klarnet, klarnet basowy, kompozycja. Bogusław Zięba - akordeon, instrumenty klawiszowe, kompozycja. Jacek Hołubowski - akordeon, kompozycja. Adam Leśniak - perkusja, instrumenty perkusyjne, wokal, kompozycja. Jacek Fedkowicz - gitara basowa, kontrabas, didgeridoo. Damian Rękas - management, realizacja oświetlenia, transport.

W „MUST BE THE MUSIC”: Panowie! Powiew zawodowstwa, który uwielbiam, ale też granie bardzo trudnej muzyki, nieparzystej, to są bałkańskie rytmy, które w ogóle w szerokich mediach nie mają szans przebicia, coś takiego chwalę i będę chwalił zawsze. Gratuluję! - Adam Sztaba

Wokal przejmujący - Elżbieta Zapendowska

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): d6b4e
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl