ATMASFERA /Ukraina/

 

To młody, dynamicznie rozwijający się, profesjonalny zespół z Ukrainy. W swojej muzyce łączy różnorodne motywy etniczne, formy klasycznej i współczesnej muzyki z elementami improwizacji. Grupa jest zaskakującym zjawiskiem na scenie ukraińskiej. Gra muzykę etniczną zawierającą elementy folkowe pochodzące z różnych krajów świata, z ukraińskimi i angielskimi tekstami w połączeniu z językiem starożytnym. Artyści wciąż poszukują nowych form wyrazu, dźwięków, instrumentów, co sprawia, że każdy koncert jest zaskakującym, niepowtarzalnym wydarzeniem, któremu oddają się całkowicie, aby wytworzyć „atmasferę” wzajemnego kontaktu między muzykami i publicznością. Nie dają się zamknąć w żadnych ramach ani stereotypach. Starają się wyrażać swoje emocje, myśli, uczucia i szczerze przekazać je słuchaczom. Grają razem od 2003r. Występowali na wielu międzynarodowych festiwalach, najważniejsze z nich to: Chervona Ruta (2005), Musical Ostrow (2006), Ethno Evolution (2006). Wzięli też udział w międzynarodowym festiwalu The Global Battle of the Bands 2007, wygrali etap ukraiński, a w finale w Londynie zajęli czwarte miejsce. Nazwa zespołu jest zestawieniem dwóch słów: „atma”, co oznacza osobę, oraz „sfera” - przestrzeń, która dotyczy tego, co otacza tę osobę - jej wewnętrznego świata uczuć i emocji.

Członkowie zespołu: Yulya (wokal, klawisze), Nastya (wokal, flet), Andriy (wokal, mandolina), Andriy (gitara basowa), Timur (darabuka), Misza (gitara)

http://www.atmasfera.com/

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): 8a5be
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl