TEATR ANIMACJI FALKOSHOW /Polska/

 

Twórcą Teatru jest Krzysztof Falkowski - absolwent Akademii Teatralnej  w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. W latach 1999 - 2009 aktor Teatru Groteska w Krakowie. Zagrał w kilkudziesięciu spektaklach m. in. „Tristan i Izolda”, „Pinokio”, „Czarnoksiężnik z Archipelagu”, „Antygona”. Wielokrotnie pełnił rolę asystenta reżysera. Specjalizuje się w animacji marionetek. Jest autorem ruchu scenicznego do wielu spektakli teatralnych. Zrealizował marionetkowy performance pt. „Podglądać znanych” prezentowany w sezonie letnim na Rynku Głównym w Krakowie. Jest twórcą spektaklu „Bajka o Szewczyku”, a w 2006 roku zadebiutował jako reżyser spektaklem „O Babie, Rybaku i Złotej Rybce”. W 2008 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest autorem marionetkowego widowiska „FalkoShow. Iluzja marionetki”, z którym zaproszony został m. in. na rozdanie nagród brytyjskiego przemysłu fonograficznego Brit Awards 2009 w Londynie.

ILUZJA MARIONETKI - na Festiwalu zobaczycie unikatową, ruchomą ekspozycję marionetek -  znane na całym świecie gwiazdy muzyki rozrywkowej tj. Elvis Presley, Michael Jackson, Tina Turner, Celine Dion, Elton John, Carlos Santana itd. Marionetki do złudzenia przypominają swoje ludzkie pierwowzory: śpiewają, tańczą grają na instrumentach, a wszystko to jest idealnie zgrane z odtwarzaną muzyką.

BAJKA O SZEWCZYKU - specjalnie dla naszych najmłodszych widzów! Król Krak, jego piękna córka, groźny smok mieszkający w pieczarze pod zamkiem oraz dzielny szewczyk - to bohaterowie jednej z najbardziej znanych krakowskich legend. Bajka o Szewczyku to nie tylko nowa interpretacja znanego podania, lecz przede wszystkim zabawa w poszukiwanie objaśnień: jak Szewczykowi udało się pokonać smoka?, po co stawiano kopce? Zapraszamy do oglądania i... zaśmiewania się całe rodziny.

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): 299aa
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl