TEATR PSYCHODELII ABSOLUTNEJ ON OFF /Polska/

 

Teatr Psychodelii Absolutnej - Off Teatr działający przy CSW „Solvay” wywodzi się z Zakopanego, gdzie zainaugurował swoją działalność w 1994 r. Na początku bliski tradycji teatru „witkacowskiego”,  inscenizował przedstawienia nawiązujące formą do estetyki i klimatu modernizmu. Obecnie zespół w swoich projektach teatralnych odwołuje się do różnych środków wyrazu i przekazu, łącząc w całość takie elementy jak: dramat, proza, poezja, luźne teksty, metanarracja, taniec, plastyka, ruch symboliczny, teatr „żywych obrazów”, muzyka, dźwięki i sztuki audiowizualne. Działania Teatru, mocno osadzone w nurcie offu, stanowią alternatywę dla tradycyjnie rozumianej sztuki współczesnej. Zespół sięga po najnowocześniejsze konwencje (m.in. projekcje multimedialne i wizualizacje), co wpływa na atrakcyjność i widowiskowość realizowanych spektakli, podnosząc ich walor artystyczny. Domeną Teatru są dramaty współczesne i najnowsze, a także akcje teatralne o charakterze miejskim i parateatralne happeningi w konwencji „art-object” oraz krótkometrażowe filmy i eksperymentalne projekcje.

WIDOWISKO ZJAWY Z GÓR...KARPACKIE ANIOŁY - happening specjalnie przygotowany na Festiwal  Karpaty OFFer, w klimacie teatru plenerowego w formie misterium. W pokazie wezmą udział uczestnicy warsztatów, które Teatr przeprowadzi 20.08. Zostaną wykorzystane przygotowane w trakcie warsztatów układy choreograficzne, maski, flagi, latawce. Wykonawcy będą mieli twarze umalowane karpackimi motywami roślinnymi. Będą płonące instalacje i fajerwerki, zjawiskowy i barwny teatr żywego ognia: żonglerka, plucie ogniem. Fabuła widowiska oparta jest na wierszach K. Przerwy Tetmajera, J. Kasprowicza oraz na legendach tatrzańskich i karpackich. W widowisku wystąpią tajemnicze karpackie zjawy, bachantki, uśpione anioły, aby porwać widzów w niezwykły i magiczny świat karpackich legend.

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): db9cd
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl