Projekt SAMSARA
 

PROJEKT SAMSARA /Polska-Indie/

 

Projekt „Samsara” to wyjątkowe spotkanie trzech stylów klasycznego tańca indyjskiego oraz indyjskiej sztuki walki. Spotkanie kilku przyjaciół, osób, którym bliska jest kultura i sztuka Indii, osób, które regularnie kształcą swoje artystyczne umiejętności w Indiach u samych mistrzów danej techniki. Spotkanie to zaowocowało niebagatelną fuzją bharatanatjam, kathaku, odissi oraz kalarippajattu, która stała się pretekstem do wysnucia opowieści o wędrówce człowieka przez kolejne etapy życia.

Według filozofii indyjskiej człowiek uwikłany jest w powtarzający się cykl narodzin, życia i śmierci aż do momentu wyzwolenia. Ten powtarzający się cykl nazywany jest nieustannym wędrowaniem, czyli samsarą. Taką wędrówkę, opowiedzianą tańcem, zobaczymy podczas Festiwalu.

Projekt „Samsara” tworzą osoby zajmujące się klasycznym tańcem indyjskim z krakowskiej grupy Natjalaja (Agnieszka Kapelko i Ewa Wardzała – bharatanatjam, Aneta Singh – kathak, Jagoda Flaga – odissi) oraz Artur Przybylski z katowickiej grupy Saathi (kathak) i Karolina Szwed (odissi, kalarippajattu).

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): 735ca
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl