PATENCIARZ /Polska/

 

Patenciarz jest postacią niezależną, charakteryzującą się sztywnym krawatem oraz sterczącymi sznurówkami. Kradnie oszukuje i dość często wdaje się w kolizję z prawem. Posiada duszę największego bałaganiarza na świecie i nie da się z nim mieszkać pod jednym dachem. Jest postacią niedbającą o wygląd fizyczny ani o higienę. Nie podlizuje się nikomu. Nie chodzi za szefem, by być zauważonym, to szef go unika dla własnego bezpieczeństwa. Nie potrzebuje przyjaciół, gdyż sam z sobą nigdy się nie nudzi. Nie stara się być dżentelmenem wobec kobiet, gdyż nie jest romantykiem, a dla obcych ludzi jest strasznie ordynarny. Jest postacią wpadającą łatwo w kłopoty przez swój charakter i głupotę, lecz zawsze wymyśli jakiś patent by się z tego wyplątać. Mimo iż jest postacią, z którą lepiej nie zadzierać, to nie znosi, jak komuś dzieje się krzywda i szybko gna na pomoc bliźniemu wymyślając przy tym patent na ocalenie poszkodowanego i zlinczowanie oprawcy. Patenciarz dba o wspólne dobro.

Patenciarz nie pamięta, ile miał lat kiedy zaczął się interesować patentami. To było tak dawno!. Do pracy nad plastyką ciała zainspirował go Michael Jackson (koncert w Polsce w 1996 r.) Pierwsze moon-walki szlifował w małym pokoiku, gdzie jako lustro służył mu... telewizor. Dość szybko nauczył się ślizgać i robić spięcia, po czym stwierdził, że może wyjść na ulice i robić performance. Szybko się jednak przekonał, że musi się jeszcze wiele nauczyć, gdyż konkurencja była już wtedy spora. Uwielbia konkurencję, to dzięki niej człowiek się rozwija. Po kilku latach latania po Europie a wpadł na pomysł, by włączyć do swojego show kilka gadżetów. Ludziom się to podobało, bo było to coś innowacyjnego w ulicznej pantomimie. W 2004 r. opracował pierwszy spektakl pantomimiczny „Potęga ruchu”. Początkowo jeździł na prezentacje autostopem. Sam pisze scenariusze do swoich patentów. Udział w programie „Mam talent” przyniósł mu spory sukces, ale - jak sam mówi - nigdy jeszcze nie pokazał swoich umiejętności na 100%. Może zrobi to w Nowym Sączu? Sprawdźcie!

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): 806e1
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl