TAŃCZĄCE FONTANNY /Polska/

 

Agencja Artystyczna „Augustynek” powstała w 1994 roku. Jest jedynym polskim producentem i realizatorem widowiska Tańczące Fontanny. Pomysł, projekt techniczny i wykonanie instalacji służącej do realizacji widowiska TF są ich autorstwa. W oparciu o zdobywane doświadczenie instalacja jest na bieżąco modernizowana i doskonalona. Pierwsze widowisko zostało zrealizowane w 1995 r. Agencja ma na koncie setki realizacji w całej Polsce, a także poza granicami kraju: Belgia, Dania, Francja, Niemcy, Słowacja, Szwecja i Węgry.

Materią widowiska są fontanny, światło, muzyka w synchronicznej akcji. Akcja fontann i światła do muzyki nie jest wynikiem mechanicznego przyporządkowania, lecz zamierzonym projektem rysunku i ruchu fontann według autorskiego pomysłu. Niektóre fontanny są mechanicznie wprowadzane w ruch, skutkiem, czego strumienie wody wykonują dodatkowe ewolucje w przestrzeni. Powstaje swoista choreografia fontann. Stąd nazwa „Tańczące Fontanny”. Klimatu widowisku dodaje światło: wielobarwne, zsynchronizowane z muzyką i ruchem fontann. Klimatem barw korespondujące z charakterem utworu i choreografią fontann. Zastosowany system oświetlenia pozwala intensywnie nasycić kolorem fontanny przy równoczesnej dużej jasności barw. Operowanie światłem jest integralną częścią widowiska. Zapraszamy na piękne widowisko, które pozostawia niezatarte wrażenie.

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): d0cd3
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl