DŁUGIE STRUNY - KARPACKA ARCHEOLOGIA DŹWIĘKÓW PROJEKT KARPATY MAGICZNE /Anna Nacher, Marek Styczyński - Polska/

Projekt bazuje na połączeniu idei muzyki tworzonej bez udziału człowieka (harfy eolskie w starożytnej Grecji i ich rozwinięcie w postaci harfy Atanazego Kirchera  z XVII wieku) oraz zainteresowania sztuki współczesnej dźwiękami emitowanymi przez przedmioty i instalacje nie będące klasycznymi instrumentami muzycznymi. Jedną z takich sfer zainteresowania sztuki dźwięku (sound art) są długie struny wykonywane z wielu różnych materiałów.

W ramach projektu plenerowego Długie struny zaprezentowane zostaną eksperymentalne instalacje dźwiękowe składające się z kilkunastometrowych strun i rezonatorów metalowych, plastikowych i skórzanych (klasycznych). Dźwięk emitowany przez instalacje zostanie zarejestrowany i po wzmocnieniu odsłuchany na miejscu prowadzenia doświadczenia i pokazu. Uzupełnieniem instalacji strunowej będzie pokaz harf eolskich i innych instrumentów z rodziny tzw. “instrumentów powietrznych”. Projekt Długie struny to dalszy ciąg eksperymentów dźwiękowych zaprezentowanych podczas Festiwalu Karpaty OFFer w 2010 roku: Thereminovox Interactive Instalation Project, który bazował na elektronicznym tereminovoxie Lwa Teremina.

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): b66e5
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl