PAMIĘTAJMY O MOTYLACH - NIEPYLAK APOLLO /Alicja Mojko - Polska/

 

Kilkanaście lat trwało ratowanie tego największego polskiego motyla osiągającego nawet 9 cm rozpiętości skrzydeł i obecnie objętego specjalnym rządowym programem ochronnym. Jeszcze w 1993 roku w Polsce było zaledwie 20 osobników tego gatunku. Ostatnia ostoja znajdowała się w masywie Trzech Koron w Pieninach. Niepylak najliczniej występuje w Pieninach ale można go też spotkać w Tatrach Zachodnich, a ostatnio w Górach Kruczych w Sudetach.

Podczas warsztatów uczestnicy wykonają skrzydła dla swojego motyla a następnie przygotują i „wyimprowizują” krótką choreografię - mini spektakl plenerowy zaprezentowany na zakończenie warsztatu. Pomysłodawczynią i koordynatorem akcji jest Alicja Mojko - kiedyś aktorka gdańskiego Teatru Snów, dzisiaj podróżniczka. Zawodowo od lat zajmuje się terapią zajęciową poprzez działania artystyczne.

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): 65e07
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl