GDZIE JEST PINOKIO? (PL)

Projekt artystyczny „Gdzie jest Pinokio?” składa się ze spektaklu granego

w namiocie cyrkowym, a także parady, gry miejskiej i warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży. Projekt powstał z inicjatywy Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Lato w teatrze.

Przedstawienie jest luźną adaptacją „Pinokia”. W spektaklu przeplatają się dwa plany: bajki, którą wszyscy znamy, i historii objazdowej grupy, która wystawia ten tekst.

Na arenie cyrkowej pojawiają się różne rodzaje widowisk - w przedstawieniu biorą udział  aktorzy,  żongler, akrobatka, zespól muzyczny, którego żywiołowe piosenki nie tylko mają nadawać rytm przedstawieniu, ale także będą podstawą warsztatów dla widzów.

„Gdzie jest Pinokio?” jest przedstawieniem skierowanym nie tylko do dzieci, ale do całych rodzin. W spektaklu są chwile, w których dziecko może potrzebować obecności rodzica,

i te, w których rodzic będzie potrzebować dziecka. Tak jak oryginał, który ze względu na poruszane tematy powinien być czytany wspólnie przez dziecko i rodzica - mówi reżyser Robert Jarosz.

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): db4cf
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl