TEATR VOSKRESINNIA (UA) - „Wiśniowy Sad”

Teatr Woskresinnia powstał we Lwowie w 1990 roku na fali przeobrażeń społecznych po odzyskaniu przez Ukrainę niepodległości. Młodzi aktorzy z różnych miast Ukrainy podjęli współpracę z Jarosławem Fedoryszynem, absolwentem reżyserii Instytutu Teatralnego w Charkowie i Rosyjskiej Akademii Sztuk Teatralnych w Moskwie. Teatr wypracował własną formułę sceniczną, opartą na tradycyjnym, psychologicznym aktorstwie połączonym z rozbudowaną formułą plastyczną, a z czasem zaczął specjalizować się w realizacji przedstawień plenerowych.

Spektakl „Wiśniowy sad” w reżyserii Jarosława Fedoryszyna to zmierzenie się  z najwybitniejszym dramatem w dorobku Antoniego Czechowa, poruszającego tematykę przemijania, nieuchronnej utraty miłości, przywiązania i tęsknoty. Lwowska adaptacja przenosi dramat na scenę plenerową, widzowie mogą oczekiwać barwnego widowiska pełnego niezwykłych postaci, tworzonych przez fantastycznie przebranych szczudlarzy.

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): 7f0b4
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl