LA PASIÓN (PL) – „Aconteció”

Zespół La Pasión (Apasionados) powstał w Krakowie w 2006 roku z inicjatywy Kai Będkowskiej-Klar. Bazuje na tańcu flamenco, który łączy z tańcem współczesnym oraz formą teatru tańca. Zespół tworzą profesjonalne tancerki flamenco o dużym doświadczeniu scenicznym, ciągle rozwijające swój warsztat tańca zarówno flamenco, jak i innych stylów.

Czerpiąc z wielu technik tanecznych, eksplorując różne style muzyczne, tancerki chcą nawiązać uniwersalny dialog z odbiorcą, gdyż flamenco to przede wszystkim emocje, a te są wspólne nam wszystkim.

Aconteció to po hiszpańsku: zdarzyło się. Historia,  która dzieje się ciągle, tak jak nieustannie dążymy do znalezienia i akceptacji własnego  miejsca. Poszukujemy, próbujemy dopasować się do cudzych schematów, wykorzystujemy przyjaźń, uciekamy od samotności. Zagubieni, wykonujemy nasz taniec w cyklicznym świecie światła i cienia. W końcu dostrzegamy, że różne światy istnieją w nas samych, to my je kreujemy  i  jesteśmy za nie odpowiedzialni. Aconteció to spektakl inspirowany sztuką flamenco, będący fuzją różnych stylów tanecznych. Ruch jest w nim narzędziem użytym do opowiedzenia historii, która się zdarzyła.

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): 6e45b
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl