TEATR PANTOMIMY MIMO (PL)

Teatr Pantomimy Mimo powstał w 2002 roku. Założony przez Bartłomieja Ostapczuka jako teatr jednego aktora szybko przekształcił się w zespół. Poszukiwania artystyczne aktorów Teatru Mimo zaowocowały wypracowaniem własnego języka teatralnego, w którym artyści starają się łączyć najważniejsze elementy sztuki kluczowych twórców i reformatorów współczesnej pantomimy.  W teatralnej pracy  poprzez ruch i gest próbują wyrazić esencję uczuć i emocji, nie stroniąc przy tym od odrobiny absurdu. Pragną by przy zachowaniu zasad sztuki pantomimy jedynymi granicami były granice ich wyobraźni.


Od 2002 roku teatr zaprezentował 10 premier. Głównymi produkcjami były spektakle sceniczne. Od 2010 roku teatr realizuje spektakle plenerowe wierząc tym samym, że sztuka  pantomimy jest w stanie w pełni zaistnieć również w innej przestrzeni niż teatralna scena. Spektakle Teatru Mimo znajdują się w stałym repertuarze Teatru Królewskiego w Wilanowie, gościły również w Teatrze Na Woli. Prezentowane są także na festiwalach teatralnych w kraju i za granicą. Aktorzy Teatru Pantomimy Mimo są związani z całorocznym Studiem Pantomimy w Teatrze Na Woli w Warszawie, gdzie od kilku lat doskonalą swój warsztat ucząc się sztuki współczesnej pantomimy.  Występują również gościnnie na scenach teatrów dramatycznych i operowych Warszawy.
 

Teatr Pantomimy Mimo jest częścią Warszawskiego Centrum Pantomimy, które wspiera rozwój tej sztuki w naszym kraju.

 

PRZEDWCZORAJSZE HISTORIE

Przemijaniu towarzyszy nie tylko zmiana pokoleń, ale przede wszystkim odejście w przeszłość charakterystycznych dla danej epoki postaw, obyczajów i sposobu życia. „Przedwczorajsze historie” są próbą zachowania w pamięci fragmentów świata, który ocalał na pożółkłych fotografiach. Staramy się ukazać atmosferę bezpowrotnie minionej epoki. Spektakl jest opowieścią o tych chwilach, które pomimo upływu lat nadal silnie tkwią w pamięci naszych bliskich, a dzięki nim w nas samych.


Zobaczymy różne postaci, wspólnie zinterpretujemy zdarzenia oraz sytuacje międzyludzkie. Spróbujemy pokazać, w jaki sposób zmieniająca się rzeczywistości wpływa na życie naszych bohaterów. Opowiemy o różnych obliczach miłości, o radościach, trudach codzienności, a także o tym, że zarówno kiedyś - jak i teraz - śmiejemy się i płaczemy z podobnych powodów. To wszystko na przestrzeni kilkudziesięciu lat XX wieku.

Zapraszamy do miłego wspominania wierząc, że pocałunków, uścisków, westchnień i przedwczorajszych historii nigdy za wiele.

 

KOMEDIANCI

Widzowie mają okazję powrócić do czasów, w których grupy artystów prezentowały swoje spektakle na ulicach i placach miejskich.  Spektakl „Komedianci” jest bezpośrednim nawiązaniem do formy przedstawień jakie miały miejsce przed laty.

 

Opowiada historię grupy ulicznych artystów, którzy od dawna nie mieli możliwości prezentowania swych umiejętności, podróżując jedynie z miejca na miejsce wozem, w którym mieszkają. Pewnego dnia całkiem niespodziewanie pojawiają się widzowie, zaczyna sie spektakl. Spektakl, w którym rzeczywistość sceniczna miesza się z ich osobistymi relacjami tworząc zaskakujące sytuacje. Przedstawienie w czasie którego na oczach widzów ożywają dawne pasje i dawne miłości. Czy spektakl musi się skończyć? I co tak naprawdę jest  prawdziwą rzeczywistością oglądanych artystów?

 

 

Zobacz film:

 

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): 67714
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl