Firebirds (HU)

Grupa Firebirds Juggling powstała w 2000 roku na Węgrzech, gdzie zdążyła wypracować sobie już sporą renomę. Firebirds daje liczne występy zarówno w telewizji, jak i podczas krajowych i zagranicznych wyjazdów. Prezentowali się w wielu europejskich krajach, ale także Stanach Zjednoczonych, Indiach oraz na Bliskim Wschodzie. Ogromnym wyróżnieniem był ich występ w Republice Południowej Afryki podczas gali mistrzostw świata w krykieta, którą oglądało 40 milionów widzów. Bez wątpienia stąd też bierze się ich ogromna popularność. W sumie Firebirds dali ponad 2000 występów na całym świecie. Ich prezentacje to głównie pokazy pirotechniczne, gdzie akrobatyka i taniec ognia połączone są w wyjątkowy sposób mnóstwem innowacyjnych elementów. W ich repertuarze znajdują się też klasyczne spektakle uliczne, teatry dla dzieci, żonglerka i akrobatyka.

Spektakl Tango del Fuego – w spektaklu bierze udział dwoje doświadczonych artystów - Zsófia  Zoletnik i Gergely Kiss. Przedstawienie utrzymane jest w klimacie początku XX wieku. Jest eleganckie, zmysłowe, namiętne, czasem zabawne, a czasem trudne. Opowiada o spotykaniu zalotnej kobiety i pewnego siebie mężczyzny. Podczas spektaklu uwagę zwraca wspaniała technika duetu akrobatycznego oraz niezwykle dynamiczny finał.

Spektakl Swing Begins - został stworzony w 2010 roku na potrzeby Europejskiej Gali Juggling Convention przez Krisztián Góra, Zsófia Zoletnik i Cecilia Nagy. Pokaz w którym biorą dwie piękne panie i jeden dżentelmen przywołuje atmosferę początku minionego wieku. W spektaklu zobaczymy: dynamiczne akrobacje, którym towarzyszyć będzie widowisko pirotechniczne i iluzja oraz zapierającą dech w piersiach choreografię z użyciem przyrządu hula hop.

Spektakl Steam ON! – jest spektaklem w wykonaniu kuglarzy i akrobatów. Trzech, dziwacznych bandytów ucieka przed prawem swoim niezwykłym pojazdem. Problemy zaczynają się, gdy pojazd się psuje. Czy zdążą naprawić go na czas? Naprawa pojazdu odbywa się przy udziale wspaniałych pokazów żonglerki, akrobacji i klaunady. 

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): 66336
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl