Amanitas Fire Theatre (CZ)

Amanitas Fire Theatre został założony przez Tereza Georgievová i Linda Mikolášková. Grupa działa na nowej scenie czeskiego cyrku od 2010 roku. Występy Teatru Amanitas są fuzją fireshow, teatru, żywego głosu, wiszącej i naziemnej akrobatyki, pantomimy, manipulacji różnymi przedmiotami oraz ekspresji tańca połączonej z niesamowitymi i ciekawymi elementami wizualnymi. Spektakle Amamitas utrzymane są w post-apokaliptycznej stylistyce, związanej z kulturą Comix, zmieszane z cyber-punkiem i trendami sztuki pop. Do większości swoich występów Amanitas używają bodypaintingu, wyrazistego makijażu oraz masek tworzonych z nietypowych materiałów. Przez cały okres swojego istnienia Teatr Amanitas inspirował się i nadal inspiruje tematami oraz autorami pochodzenia czeskiego. Jego głównym celem jest ukazanie, że fireshow to nie tylko półnadzy ludzie „plujący ogniem”, ale głębsza koncepcja, prowokująca do przemyśleń i pobudzająca wyobraźnię.

Spektakl Alenka - bada granice między dzieciństwem a dorosłością, rzeczywistością a fantazją. Analizuje idee uległości i dominacji jednostki wobec społeczeństwa. Zadaje pytanie, czy istnieją wyraźne granice, czy może wszystko jest ze sobą powiązane? W tym spektaklu Amanitas zaprasza nas do króliczej nory, by na chwilę stać się Alicją i poznać jej cudowny świat.

 

http://www.amanitas.cz/

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): 041ab
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl