TEATRO TATRO (SK)

Teatro Tatro ze Słowacji - jest teatrem magicznym. Nazwa tego teatru jest równie niecodzienna, jak jego scena i brzmi: Wolne Stowarzyszenie Aktorów, Reżyserów, Artystów, Ich Małżonek, Kochanek, Dzieci, Psów i Kotów, czyli Wędrowny Teatr-Cyrk Teatro Tatro. Grupa powstała w 1990 roku w położonej u podnóża słowackich Tatr Nitrze. Jej twórcy – Ondrej Spisak i Frantisek Liptak – są uznanymi twórcami nie tylko w Słowacji, ale Europie. Aktorzy Teatro Tatro to najlepsi, najbardziej podziwiani i lubiani artyści związani z najważniejszymi słowackimi scenami – Teatrem Narodowym w Bratysławie, Teatrem Astorka Korzo '90, Starym Teatrem czy Teatrem Andreja Bagara w Nitrze.

 

Na Festiwalu Teatr zaofferuje zimową olimpiadę podczas gorącego lata! Spektakl „Magiczny Automat Teatralny” powstał jako impreza towarzysząca Zimowym Igrzyskom Olimpijskim w Vancouver w 2010 roku. W samej Kanadzie zagrany ponad 50 razy. Unikatowy automat teatralny, reżyserowany przez widzów, pozwala przenieść się i poczuć atmosferę zimowych igrzysk. Wystarczy uruchomić magiczną machinę teatralną, aby uczestniczyć w tym, co zwykle dostępne jedynie na ekranie telewizora – w zimowej olimpiadzie.

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): 8416c
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl