KARPACKA LEKKOŚĆ BYTU - przegląd filmowy

Karpacka lekkość bytu – przegląd filmowy

W dwudniowym programie wydarzenia przewidziano emisję trzech, czeskich filmów w klimacie charakterystycznego dla tej kinematografii humoru. Pierwszego dnia przeglądu, w Kinie SOKÓŁ wyświetlony zostanie słodko-gorzki film pt. „Opieka domowa”. W drugim dniu, w ramach kina plenerowego, zlokalizowanego pod Basztą Kowalską w Nowym Sączu odbędzie się seans topowej komedii czeskiej pt. „Młode wino”. Nowością będzie seans specjalnie dla najmłodszych. Również drugiego dnia Festiwalu, w kinie SOKÓŁ dzieci będą mogły obejrzeć prześmieszną animację pt. „Niedoparki”. A wprowadzenie do wszystkich projekcji wygłosi filmoznawca – Karol Szafraniec.

 

OPIEKA DOMOWA, Czechy/Słowacja 2015, dramat/komedia, 92 min., reż. Slávek Horák

"Opieka domowa" to słodko-gorzki film czesko-słowacki. Główną bohaterką jest pięlęgniarka Vlasta. Kobieta co dzień zajmuje się marudnymi pacjentami, wymagającymi opieki domowej. Mimo przeciwności Vlasta stara się nie tracić pogody ducha i wiele poświęca swojej pracy. Jednocześnie stara się nie zaniedbywać sowich relacji rodzinnych. Pewnego dnia dramatyczne wydarzenia sprawiają, że Vlasta sama potrzebować będzie pomocy.

 

NIEDOPARKI - premiera filmu

Chorwacja/Czechy/Słowacja 2016, animacja/familijny, 83 min., reż. Galina Miklínová

 

Miejscówki w cenie 5 zł do nabycia od 1 sierpnia w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3, tel. 18/44 82 643 lub 44 82 600) - czynnej w dni powszednie w godzinach 8:00-20:00, w soboty i niedziele w godzinach 12:00-20:00.

 

Niedoparki są niewielkimi stworzeniami zamieszkującymi wszystkie ludzkie mieszkania – również Twoje. Żywią się skarpetami, ale wybierają jedynie te z naturalnych włókien, a poza tym zabierają zawsze tylko jedną skarpetę z pary – taką mają zasadę. Ponadto, przytrafiają im się liczne perypetie, takie jak wojny skarpetkowych gangów czy okupy – w ich świecie z pewnością nie ma miejsca na nudę! Film jest adaptacją książek pary czeskich autorów Pavla Šruta i Galiny Miklínovej.

 

MŁODE WINO, Czechy 2008, komedia, 90 min., reż. Tomáš Bařina

 

Honza i Jirka to dwaj prażanie zarabiający między innymi na wynajmowaniu cudzych mieszkań pod nieobecność właścicieli. Kiedy sprawa "staje się rozwojowa" wyjeżdżają na Morawy do dziadka Honzy, który ma tam winnicę. Honza wysyła chorego dziadka na wymarzoną podróż do Argentyny, a sam obiecuje przypilnować zbiorów, które mają się lada dzień rozpocząć. Tam też poznaje uroczą sąsiadkę - Klarę, wokół której rozwija się wątek miłosny.

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): 80ff6
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl