GRUPA TEATRALNA LALKARZE (PL) – Pół żartem, pół serio

Grupa teatralna powstała jesienią 2006r. Wszystko zaczęło się od programu „Szkoła marzeń” realizowanego w Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Spytkowicach, w ramach którego odbywały się warsztaty logopedyczne i teatralne dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

W latach 2006-2008 zespół zrealizował trzy spektakle, które prezentowane były na licznych festiwalach wojewódzkich i ogólnopolskich. Tak zaczęła się przygoda młodych mieszkańców Spytkowic ze sztuką i magią teatru. Po pięcioletniej przerwie w 2013 roku „Lalkarze” wrócili na deski sceniczne działając już pod patronatem Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.

Obecnie do zespołu należą uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjum w Spytkowicach.  Na  zajęciach dzieci doskonalą sposoby prawidłowego oddychania, wymowę, dykcję, emisję głosu. Rozwijają umiejętności recytatorskie, wyobraźnię, wrażliwość  i inwencję twórczą. Poznają  techniki lalkowe i uczą się animacji.

Intencją prowadzących grupę jest tworzenie spektakli poruszających istotne problemy, z którymi człowiek musi zmagać się tu i teraz. Spektakli skłaniających do przemyśleń i refleksji. Zmuszających do przebudowy systemu wartości i hierarchii potrzeb.

 

 

LALKARZE są laureatami wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądów teatralnych. Mają na swoim koncie wiele nagród zespołowych oraz aktorskich. Opiekunami grupy, a zarazem reżyserami, scenarzystami i scenografami są Anna i Jacek Krakowiakowie. LALKARZE zaprezentują się drugiego dnia Festiwalu na Sądeckich Plantach w spektaklu „Pół żartem, pół serio”.

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): 95ab1
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl