MGOK W MUSZYNIE (PL) – Musical Mussina II

Spektakl „Mussina II- Baśń o Muszynie” jest kontynuacją musicalu „Mussina - biskupie miasteczko”, którego premiera miała miejsce w lipcu 2014 r. Premiera drugiej części widowiska odbyła się 8 sierpnia ubiegłego roku.

Reżyserką obydwu spektakli jest  Izabela Bajorek - Dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Muszynie. Zainspirowana legendami, opowiadaniami miejscowych i przekładami historycznymi o dawnej Muszynie autorstwa Franka Kmietowicza, zajęła się także scenariuszem widowiska. Jest również autorką tekstów piosenek musicalowych. Niecodzienną i unikatową oprawę muzyczną skomponował Maciej Nieć - utalentowany kompozytor z Nowego Sącza, który jest instruktorem muzycznym w muszyńskim Ośrodku Kultury.

 

Wykonawcami spektaklu są młodzi artyści - uczestnicy zajęć muzycznych i tanecznych w muszyńskim ośrodku, ich instruktorzy oraz dorośli mieszkańcy Muszyny dla których praca nad widowiskiem była miłym sposobem na spędzenie wolnego czasu. W spektaklu gościnnie występuje m.in. Adam Leśniak - muzyk, który wcielił się w rolę bogatego kupca Amadeja, Tomasz Jarosz - wokalista zespołu "Lachersi", który w musicalu zagrał starostę na weselu muszyńskim oraz Monika Dubel - wokalistka jazzowa - musicalowa boginka. W spektaklu pojawiają się  między innymi legendy o ukrytym skarbie na zamku, który można zobaczyć raz do roku w dniu Święta Bożego Ciała,  o kupcu Amadeju, który swoje bogactwa zatopił w czarnym wirze Popradu, a także o zaklętych rycerzach na muszyńskim zamku.

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): 05092
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl