Lemko BLUEGRASS BAND (UA)

Twórczość lwowskiego projektu Lemko Bluegrass Band to połączenie ukraińskiego, amerykańskiego folku i muzyki popularnej. Karpackie boogie, łemkowski bluegrass, huculski blues i kowbojskie przyśpiewki – wszystko to gwarantuje LBB w niepowtarzalnym akustycznym wykonaniu.
Muzycy LBB na scenie folkowej i rockowej występują nie od dziś; to członkowie lwowskich zespołów, takich jak: Burdon, Ludy dobri oraz Hycz Orkestra. Mimo młodego wieku, koncertowali na scenach europejskich i amerykańskich, a swoje zagraniczne podróże wykorzystują jako inspirację, wplatając nowe dźwięki i tradycje w muzykę karpacką.

Skład: Rost Tatomyr (śpiew, buzuki, banjo,slide-gitara), Markijan Turkanyk (skrzypce, śpiew), Wsewołod Sadowyj (melodeon, perkusja), Oleksandr Marusiak (puzon), Artem Kamenkow (kontrabas) i Jarosław Żownirowycz (klarnet).

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): 3d8de
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl