KIJOWSKI TEATR ULICZNY (UA)

Kijowski Teatr Uliczny HIGHLIGHTS został założony w 1993 roku w Kijowie. Do roku 2003 pracował jako Kijowski Teatr Eksperymentalny na Akademii Mogilańskiej w Kijowie, realizując spektakle z klasycznego i współczesnego repertuaru światowego. W bardzo krótkim czasie stał się niekwestionowanym liderem ukraińskiego teatru studyjnego - przedstawienia Czekając na Godota, Amphitrion, Łysa Śpiewaczka zdobyły liczne nagrody na europejskich festiwalach.

Od 1994 roku zespół Anatolia Pietrowa rozpoczął produkcję ulicznych spektakli teatralnych, które były prezentowane m.in. w Słowacji, Niemczech, Dani, Cyprze, Tunezji, Turcji, Bahrajnie oraz na festiwalach teatralnych w Polsce. Łączą one ekspresję aktorską z tańcem i elementami o charakterze wizualnym, tradycyjnie używanymi w spektaklach plenerowych.

W 2012 roku artystyczna rodzina Swietlakowych: Irina, Aleksander i Aleksander Junior wykorzystując swoje doświadczenia pedagogiczne, aktorskie i reżyserskie powołała grupę teatralną p.n. Kijowski Teatr Uliczny HIGHLIGHTS.

 

Korowód tańca

Bardzo żywiołowy i barwny spektakl uliczny, zawierający sceny komediowe i taneczne, pozwalające na aktywną zabawę z publicznością. Kolorowe kostiumy, mistrzowskie popisy na szczudłach, humor i wesołość przedstawianych scen wciągają publiczność do zabawy, tworząc niepowtarzalną karnawałową atmosferę, w której dominuje muzyka flamenco, rock and roll, pop dance, a także ukraińska hołubka.

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): f8f29
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl