home > News >
 

11. Małopolska Karpaty OFFer - zaczynamy odliczanie!

 

Festiwal Karpaty OFFer od dziesięciu już edycji stara się umożliwiać artystom oraz uczestnikom, udział w zderzeniu kultury tradycyjnej z wyrosłymi na jej korzeniach współczesnymi przejawami twórczości amatorskiej i profesjonalnej.

Bogata offerta tegorocznego wydarzenia to jak zwykle mieszanka przeróżnych rodzajów twórczości. Każdy jej element jest na swój sposób wyjątkowy i niesie ze sobą dużą dawkę odmiennych emocji. Festiwal daje możliwość połączenia ich w taki sposób, że mogą ze sobą idealnie współgrać, tworzyć harmonię, pomimo często dalekich od siebie form ekspresji.

Karpaty OFFer 2019 rozpoczniemy nietypowo, bo od KARPACKIEJ POTAŃCÓWKI przy żywiołowej muzyce czeskiej kapeli DOCUKU, w gościnnych progach Kawiarni Spóźniony Słowik.

Następnego dnia, podczas tradycyjnego, piątkowego koncertu MUZYKA KARPAT usłyszymy oryginalne brzmienia dwóch znakomitych zespołów. Wystąpią: TOŁHAJE, czyli dźwięki magicznych i tajemniczych Bieszczad oraz Adam Sturg ze swoimi fascynacjami polską muzyką tradycyjną i melodyką Bliskiego Wschodu.

Tuż po koncercie, w Kinie SOKÓŁ, wystartuje pierwsza odsłona kolejnego, karpackiego przeglądu filmowego. Tym razem pod hasłem BIESZCZADY, BIESZCZADY…. Temat przeglądu będzie bezpośrednim nawiązaniem do kultury i krajobrazu Podkarpacia, a także twórczości wspominanego zespołu TOŁHAJE. Pierwszy wyświetlony zostanie film Jako w niebie, tak i w Komańczy z cyklu Historyczny Pejzaż Podkarpacia, a następnie pierwszy odcinek 2 sezonu znakomitego serialu Wataha.

Wydarzenia drugiego dnia Festiwalu otworzy Teatr Gry i Ludzie, który w samo południe na Sądeckich Plantach zaprezentuje familijny spektakl Opowieści Wagantów. Ulicą Jagiellońską w tym roku zawładną MUZIKANTY z nowatorskim performance’em Historia muzyki.

Sobotni wieczór należeć będzie do teatrów i roweru! Najpierw TEATR NOVOGO FRONTA z Czech zaprezentuje zabawny spektakl Junge Joke, a potem na płycie Rynku pojawią się rowery i Jonasz Pakulski ze swoim akrobatycznym show. Kolejny spektakl to pokaz znakomitej pantomimy w wykonaniu Pantomime Theater - BODECKER & NEANDER z Niemiec. Kulminacyjnym i końcowym wydarzeniem na Rynku będzie spektakularne widowisko z bajkową scenerią, efektownymi kostiumami oraz imponującymi akrobacjami powietrznymi. Na ten wyjątkowy pod każdym względem spektakl zapraszamy szczególnie, bo pojawi się sztuka, której na Festiwalu jeszcze nie było, a więc zaprojektowany specjalnie na Festiwal mapping 3D.

Podczas festiwalowej soboty nie może zabraknąć tradycyjnego kina plenerowego. W drugiej odsłonie przeglądu filmowego pod Basztą Kowalską obejrzymy najnowsze dzieło cyklu Historyczny Pejzaż Podkarpacia, film Łukasiewicz - Nafciarz Romantyk oraz kolejny odcinek Watahy.

W niedzielę (trzeciego dnia Festiwalu) przeniesiemy się do Miasteczka Galicyjskiego, by w rodzinnej atmosferze KARPACKIEJ FAMILIADY wysłuchać rockowej kapeli POTOCK oraz zupełnie odmiennych dźwięków SINFONII CARPATHIA. W ramach kolejnych spotkań z teatrem zaprezentuje się znany już z soboty Teatr Gry i Ludzie w spektaklu Morskie opowieści Kapitana Guliwera. Gratką dla wszystkich będzie ogromny namiot, w którym MUZIKANTY zorganizują Objazdowe Nieme Kino, ale oczywiście z muzyką na żywo. Niedzielnym wydarzeniom towarzyszyć będzie kiermasz rękodzieła, prezentacja małopolskich kuchni regionalnych oraz atrakcje zarówno dla małych, jak i dużych uczestników Festiwalu w formie artystycznych i cyrkowych warsztatów.

Zapraszamy!

 

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): bcac5
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl