Teatr Snów

Legenda teatrów ulicznych i festiwali teatru plenerowego w Polsce i na świecie. W grudniu 2008 roku Teatr Snów obchodził swoje 25 lecie działalności.

 

Teatr jest dzieckiem reżysera Zdzisława Górskiego i od zawsze związany jest z Gdańskiem i instytucjami kultury z rejonu Trójmiasta. Obecnie, siedzibą Teatru Snów jest klub Studentów Uniwersytetu Gdańskiego - ŻAK. Na spektaklach ; Wizyta, Księga Utopii i wielu innych wychowało się całe pokolenie aktorów i twórców tzw. teatrów plenerowych. Mimo, że z czasem stał się źródłem zapożyczeń i rozwinięć (słynne wirtuozerskie tańce na szczudłach, żagle i wielkie, mobilne konstrukcje statków-pojazdów-platform...), to Teatr Snów zachowuje swoją niepowtarzalność opartą o niezwykłą wrażliwość, subtelność i liryzm.

 

Oglądając Teatr Snów możemy doświadczyć jednocześnie historii europejskiego teatru ulicznego jak i jego - wypracowywanej ciągle - przyszłości. W spektaklach Teatru Snów dużą rolę grała zawsze muzyka i kilka spektakli doczekało się wydania ścieżek dźwiękowych w formie niezależnych płyt. Teatr Snów przypomni jak wyglądały wędrowne zespoły teatralne, które przemierzały niegdyś Karpaty.

 

Kontakt:
Klub Żak
80-266 Gdańsk
ul. Grunwaldzka 195/197
tel./fax + 58 345 15 90


Pracownia Teatru Snów
77-143 Studzienice
Sominy 61
tel./fax + 59 82 165 90
www.teatrsnow.pl

 

 

 

 

 

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): 9b728
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl