Tak napisano o Festiwalu w 2008

WIELKIE KARPATY (...) Choć wielka, trzydniowa impreza odbyła się w mieście po raz pierwszy, odniosła spektakularny sukces wciągając do zabawy tysiące sądeczan i turystów goszczących nad Dunajcem. Ci którzy przyjechali do Nowego Sącza po raz pierwszy wrócą do domu w przekonaniu, że odwiedzili prawdziwe europejskie miasto, w którym sztuka wyszła na ulice z ciasnych galerii i sal teatralnych (...) Festiwal dał sądeczanom możliwość przyglądania się procesowi tworzenia. W sobotę na Plantach pokazano fotografię organiczną, czyli zdjęcie wykonane przez samą przyrodę(...) " - Paweł Szeliga, „Dziennik Polski".

 

Poezja krajobrazu (...) Prolog, trzeba od razu powiedzieć udany".(WCH), „Dziennik Polski".

 

Kultura Karpat na sądeckich ulicach (...) W zaprezentowanych przedsięwzięciach festiwalu dało się odczuć wyjątkową atmosferę bezpośredniości i otwartości w spotkaniach artysta - odbiorca (...)". - (ms), „ MIASTO Tygodnik Nowosądecki".

 

Multimedialny Festiwal Sztuki (...) Trzydniowy Międzynarodowy Multimedialny Festiwal Sztuki „Małopolska Karpaty Offer" dał mieszkańcom miasta szansę, by z bliska przyjrzeć się twórczej różnorodności regionów u podnóża Karpat. (...) Festiwal był więc prezentacją wszelkich przejawów sztuki profesjonalnej i amatorskiej, tradycyjnej i nowoczesnej. Towarzyszyły mu artystyczne debiuty (...) -Celem tego festiwalu jest to, żeby wyjść do ludzi, pokazać, że ta sztuka jest namacalna, w zasięgu ręki i wzroku i że jest tak różnorodna i bogata. Chodzi o to, żeby człowieka zatrzymać na chwilę w codziennej bieganinie, żeby mógł przystanąć, zachwycić się. To forma uwrażliwiania nas na piękno, które nas otacza - mówił Józef Broda, który wspólnie z Markiem Styczyńskim (Projekt Karpaty Magiczne) i Jerzym Zoniem (dyrektorem teatru KTO i Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie), tworzą Radę Artystyczną festiwalu (...) - Bogna Bagińska - „Tydzień Nowosądecki".


Kultura Karpat wychodzi nam naprzeciw (...) Nazwa festiwalu Karpaty OFF nawiązuje do wolnych od komercjalizacji, z dala od utartych szlaków turystycznych, posiadających niezwykłe bogactwo przyrody Karpat (...)" . (ms), „MIASTO Tygodnik Nowosądecki".


Kultura Karpat na sądeckich ulicach (...) Festiwal ukazał kulturę Karpat, która ciągnie się przez terytoria Czech, Słowacji, Węgier, Ukrainy i Rumunii. Przedstawiając zarówno jej tradycyjne jak i nowoczesne aspekty. Każdy, kto miał możliwość uczestniczyć w festiwalowych pokazach, spotkał się z wszelkiego rodzaju sztuką, która wyszła im wprost naprzeciw, na sądeckie ulice. Poprzez muzyków, grajków ulicznych, kataryniarzy, kuglarzy, szczudlarzy, mimów, teatry uliczne, malarzy, rzeźbiarzy, hafciarki, fajerszołów, instalatorów oraz graficiarzy i hiphopowców. W zaprezentowanych przedsięwzięciach festiwalu dało się odczuć wyjątkową atmosferę bezpośredniości i otwartości w spotkaniach artysta - odbiorca". - Magdalena Stefańska ,Fotoreportaż Miasto Nowy Sącz, www.miastons.iaw.pl

 

Małopolska Karpaty OFFer - festiwal inny niż wszystkie! (...) Ideę festiwalu dobrze oddała już sama jego nazwa - KARPATY OFF, z dala od utartych szlaków turystycznych, a więc niebanalne i jeszcze wolne od komercji, to zarazem KARPATY OFFer - oczekujące, otwarte i atrakcyjne.(...) Katarzyna Dzierżak - Piotrowicz rzecznik prasowy Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Krakowie www.pr.pkp.pl

Potknąć się o sztukę. Niestety niewielu ludzi korzysta z teatru czy filharmonii. Lekarstwem na to jest sztuka która sama wychodzi do człowieka (...) (Gb) Tarnowski Gość Niedzielny www.tgn.diecezja.tarnów.pl

 

 

 

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): bd0c3
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl