Vsevolod Sadik & Zespół

Młodzi muzycy z Huculszczyzny na Ukrainie. Grają na tradycyjnych, huculskich instrumentach muzycznych ale nie są jeszcze gwiazdą i jedyną wyrocznią w sprawach muzyki z Czarnohory. Zaprezentują tradycję wokalną oraz m. innymi bęben huculski i trąbitę - sygnałową trabę pasterską z Karpat. 


Tatosh Banda:

  • Olena Yaremenko - skrzypce, moreharpa, kemancze, spiew
  • Liubko Iszczuk - Kobza, lira korbowa, drumli, spiew
  • Ostap Kostiuk - Flojary, telynka, dwodenciwka, duda huculska, trembita, drumli, nej, spiew
  • Volodymyr Bedzvin - czelia, kobza, spiew
  • Vsevolod Sadovyj - beben huculski, perkusja, spiew

Na Festiwalu zbudują pierwszą odsłonę cyklicznej prezentacji pod nazwą : Kanon Karpacki. Chcemy podyskutować czy istnieje i czym jest taki Kanon. Zaczynamy skromnie od podziałów geograficznych : Karpaty Wschodnie - Karpaty Południowe - Karpaty Zachodnie i przynależnym im kulturowym odcieniom karpackości. Jesteśmy otwarci na dyskusję i może polemikę ale aby trochę zrozumieć żywioł Karpat musimy nieco usystematyzować nasze podejście do niego i prezentacje. W 2009 roku to Vsevolod Sadik z zespołem (z Ukrainy - Huculszczyzny - Karpaty Wschodnie) pokaże, zagra i opowie o swojej tradycji, partnerować Mu będzie dr Michal Smetanka ze wschodniej Słowacji a Józef Broda wskaże na tradycje Karpat Zachodnich. W roku 2010 planujemy silny akcent na Karpaty Południowe (Rumunia), które razem z Bałkanami są źródłem wielu aspektów kultury Karpat.

 

Strona:

Zobacz i posłuchaj:

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): 02c81
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl