Józef BRODA

Multiinstrumentalista i popularyzator muzyki tradycyjnej z Beskidów. Najchętniej gra na dudach, trąbach pasterskich, listkach... i setce innych instrumentów.

Muzykę łączy z teatrem obrzędowym i barwnymi opowieściami z morałem. Prowadzi działalność dydaktyczną i popularyzatorską. Jest znany także w kręgach kultury alternatywnej za sprawą 55 sekundowego utworu (!) pt. Swoboda, który umieścił na legendarnej płycie winylowej FALA (Polton, 1985), jej producent Dr Avane (Sławek Gołaszewski). Zestawienie utworu Józefa Brody z ówczesną kontrkulturową śmietanką ( Siekiera, Prowokacja, Kryzys, Dezerter, Izrael, Abbadon, Bakszysz, Rio Ras, Tilt, 12 RA, Kultura ) na lata włączyły muzykę góralską w krąg zainteresowania wielu muzyków i wydawców.

 

Józef Broda nagrywa płyty i pisze, doczekał się też książkowej wersji wywiadu-rzeki i wielu materiałów filmowych i telewizyjnych. Mieszka w Istebnej.

 

Zobacz i posłuchaj:

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): a379d
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl