Naturton

Unikalny w skali światowej projekt muzyczny oparty o autorskie kompozycje muzyki medytacyjnej i ambientowej wykonywanej na tradycyjnych, akustycznych instrumentach : didjeridu i fujarze pasterskiej.

 

Willi Grimm (didjeridu) zgłębiał tajniki gry na tej najstarszej na świecie trąbie przez wiele lat studiów w Australii, Gerard Widmer - malarz i muzyk doskonale gra na fujarze pasterskiej ze Słowacji.

 

Koncerty dua NATURTON ze Szwajcarii organizowane są najczęściej w przestrzeniach o doskonałej akustyce : świątyniach, teatrach, salach koncertowych, podziemnych zbiornikach na wodę.

 

Naturton nagrał kilkanaście CD, zrealizował dokument filmowy z koncertu w podziemnym, alpejskim zbiorniku na wodę pitną, prowadzi także własne wydawnictwo płytowe.

 

Muzycy dua Naturton prowadzą intensywną działalność muzyczną, popularyzatorską, wydawniczą zarówno w zespole jak też indywidualnie, w ramach międzynarodowych projektów muzycznych. Naturton ma swe stałe miejsce w Bernie, Szwajcaria.

 

Zobacz i posłuchaj:

Oficjalna strona: www.naturton.ch


 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): 6c6b8
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl