Warning: Division by zero in /www/karpatyoffer/pinclude/TGCI_DocImg.inc on line 629
Wystawa OFFerTA - 14 sierpnia 2009

 
 

Wystawa OFFerTA - 14 sierpnia 2009

W sierpniu 2008 r. miał swój prolog nowy projekt działającego przy MCK SOKÓŁ Instytutu Europa Karpat: MAŁOPOLSKA – KARPATY OFFer. Międzynarodowy Multimedialny Festiwal Sztuki. Zapraszamy Państwa serdecznie do Galerii SOKÓŁ

 

14 sierpnia 2009 o godz. 17.00

na wystawę

OFFerTA

prezentującą festiwalowe rozmaitości: wydawnictwa, multimedia, dzieła i dziełka, które powstały w wyniku zrealizowanych podczas Prologu akcji artystycznych. Będzie street art., pinhole (fotografia otworkowa) oraz fotografia organiczna, czyli zdjęcia, które stworzyła sama natura.

Brzmi ciekawie? I będzie ciekawie. Zobaczycie bowiem na tej wystawie nie tylko artystyczny efekt, ale także część procesu twórczego –  będzie np. lodówka, która dzięki wyobraźni twórców rozpoczęła nowe życie jako… aparat fotograficzny.

 


Poznacie niektórych współpracujących z nami artystów i autorów scenariuszy. Dr Anna Nacher z Instytutu Sztuk Audiowizualnych UJ opowie o aktualnych zjawiskach w sztuce współczesnej ze specjalnym uwzględnieniem street artu. Pokażemy też garść materiałów promocyjnych i przedstawimy program tegorocznego festiwalu.


Przyznajemy, że ta wystawa to jedna wielka manipulacja. Wszystko służy jednemu: by Was zaprosić na nasz Festiwal i przekonać, że warto w nim uczestniczyć, bo każdy znajdzie tu coś, co go zainteresuje. Ta impreza to nieustanne „wychodzenie do ludzi” – z pomysłami, ze sztuką, z różnorodnymi działaniami artystycznymi, które zakładają interakcję z odbiorcami. Czyli bez Was to wszystko w ogóle nie ma sensu:)


Zrealizowany w ubiegłym roku Prolog był bardzo obiecujący. Mamy nadzieję, że teraz Państwo dołączycie do naszego grona - żeby oglądać, ale też proponować, dyskutować, wspierać, a w przyszłości może współtworzyć festiwalową OFFerTĘ.


Zapraszamy karpacko!

W programie:

  • godz. 17.00 - wernisaż wystawy
  • godz. 17.30 - wykład dr Anny Nacher o aktualnych zjawiskach w sztuce współczesnej ze specjalnym uwzględnieniem street artu (sala im. Zofii Rysiówny)
  • godz. 18.15 - film dokumentalny Małopolska Karpaty OFFer Prolog w reż. Waldemara Czechowskiego 

Czas trwania wystawy: 14 sierpnia - 17 września 2009 r.

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): 03c61
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl