home > News >
 

VI edycja Festiwalu Karpaty Offer 15 - 17 sierpnia 2014

 

OFFer – oczekujący, otwarty i atrakcyjny! W myśl tego hasła obędzie się już VI edycja Międzynarodowego Multimedialnego Festiwalu Sztuki - Małopolska Karpaty OFFer. Nie od dziś wiadomo, że w Karpatach nie brakuje ludzi twórczych, a festiwal jest idealną okazją dla ich prezentacji. Jak co roku, obfitować więc będzie w wydarzenia kameralne, takie jak warsztaty artystyczne czy pokazy filmowe, przeplatające się ze spektakularnymi widowiskami: niezwykłymi koncertami i monumentalnymi spektaklami teatru ulicznego.

 

W tegorocznym programie znajdzie się miejsce na muzykę, teatr, taniec oraz performance, w których pojawią się zarówno elementy tradycji, jak i współczesności.

 

Nasze święto karpackiej kultury, zaczniemy w … święto 15 sierpnia! I to od razu mocnym akcentem, czyli przebojowym koncertem Golec uOrkiestry na sądeckim rynku.

 

Drugiego dnia festiwalu, również na rynku, wystąpi Tetiana Galitsyna  - ukraińska mistrzyni animacji wodnych i malowania światłem. Art Color Ballet przeniesie nas w swój magiczny świat pięknym i niezwykle kolorowym spektaklem „Hulanki”, a Teatr Fuzja, również w magicznym klimacie zaprezentuje efektowne widowisko pt.: „Alicja”.

 

Niedziela (trzeci dzień festiwalu) upłynie nam w rodzinnej atmosferze, pośród atrakcji przygotowanych na Miasteczku Galicyjskim. Na najmłodszych uczestników imprezy czekać będą: warsztaty z animacji piaskowej i wodnej, na które zaprasza Tetiana Galitsyna; warsztaty tworzenia pacynek z Teatrem Fuzja; warsztaty cyrkowe z Cyrkiem Anime oraz warsztaty szycia i zdobienia szmacianych zabawek, przygotowane przez Anetę Dańczak. Na scenie z kolei pojawią się Siostry Matkowskie – Justyna i Magdalena, które zaprezentują żywiołową muzykę i taniec cygański, a także Dikanda – uznany i niezwykle energetyczny zespół, poruszający się w klimacie folku, ale prezentujący przy tym swój własny oryginalny styl. W świat ulicznego teatru ponownie wprowadzi na Teatr Fuzja, za sprawą dwóch barwnych spektakli: „Odkrywcy” i „Na arce o ósmej”.

 

Nieodłącznym elementem festiwalu Karpaty OFFer będzie oczywiście plenerowy pokaz kina pod Basztą Kowalską, w którym największą rolę odegra sam Emir Kusturica!

 

Zapraszamy!

 

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): 7e05f
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl