home > News >
 

Motogascar 2016 na Festiwalu Karpaty OFFer!

13 sierpnia, drugiego dnia Festiwalu zapraszamy na specjalny pokaz filmu dokumentalnego pt. Motogascar 2016. Film opowiada o wyprawie motocyklowej dwóch sądeckich motocyklistów na Madagaskar. Miała ona miejsce w kwietniu bieżącego roku i trwała 3 tygodnie. Podróżnicy przejechali w tym czasie 3000 km i mieli okazję odkryć „swój” Madagaskar, poznali lokalne zwyczaje rdzennych mieszkańców wyspy - Malgaszów, ich kulturę i sposób życia z dala od cywilizacji.

 

Podróżując przez tę część Afryki w poszukiwaniu przygody podróżnicy starali się poznać specyfikę Madagaskaru oraz dokumentować spotkania z Malgaszami. Próbowali uchwycić egzotykę i niepowtarzalność Czerwonej Wyspy widzianej z perspektywy motocykla. `

W wyprawie wzięło udział 2 doświadczonych motocyklistów:  Marcin Kucharski i Grzegorz Strojny.

Marcin Kucharski - z zawodu rzeźbiarz, architekt wnętrz. Z zamiłowania fotograf  i motocyklista. Od kilku lat zwiedza świat na motocyklu.

Grzegorz Strojny – psycholog, psychoterapeuta. Zaciekawiony światem, zgodnie z zasadą, że „Każda podróż zaczyna się w sercu. Potem wystarczy tylko wyjść z domu...”. Prowadzi blog motocyklowy: www.motowyzwania.blogspot.com

Prezentowany film jest zapisem ich kolejnej już wspólnej wyprawy w tamten rejon świata. Poprzednio odbyli motocyklowe podróże m.in. do Kamerunu oraz Maroka. Ich film "Cameroon challenge 2014" w tym roku zajął II miejsce w kategorii PODRÓŻ MOTOCYKLOWA IV Festiwalu The Art of Ride. Do końca sierpnia, na sądeckim rynku można obejrzeć wystawę fotografii z tego wyjazdu.

Motogascar 2016 zostanie wyświetlony w sobotę, 13 sierpnia o 21.15, podczas kina plenerowego pod Basztą Kowalską, tuż przed przeglądem festiwalowym Jadą wozy kolorowe... - filmowe emanacje kultury romskiej. 

Zapraszamy! 

 
Komentarze  |  Dodaj swój komentarz
Przepisz znaki w odwrotnej kolejności (od końca): 86904
   


Brak komentarzy...

 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl