Artyści - 2009

Accomplice Affair
Accomplice Affair
Accomplice Affair pochodzi z Kalisza i jest projektem muzycznym poruszającym się w klimatach dark ambient, dark vave z elementami psychedelii. Dźwięki na debiutancki album zarejestrowano w P.P.R. House Studio w Ostrowie Wlkp. w kwietniu 2006 r.
 
 
Bogdan Kiwak
Bogdan Kiwak
Studiował fotografie we Wrocławiu, m.in. pod kierunkiem Natalii LL. Interesuje się fotografią klasyczną i eksperymentowaniem odnoszącym się do podstaw fotografii. Wystawiał swoje prace w Niemczech, na Słowacji i Polsce.
 
 
CYRK ANIMÉ
CYRK ANIMÉ
Cyrk nowoczesny, który pobudza do działania wszystko, co napotka na swojej drodze, który zarazem zachęca do własnej aktywności, do przełamywania barier, jak i do robienia i próbowania w życiu zawsze czegoś nowego. Żyj i dziel się, odkrywaj i próbuj, przemierzaj i patrz!
 
 
Divadlo LISEN
Divadlo LISEN
Niezwykły teatr cieni, ognia i swiatla (Brno - Czechy).
 
 
EleKTro mOOn Vision
EleKTro mOOn Vision
czyli Elwira Wojtunik i Popesz Csaba Láng - polsko - węgierski duet. Wspólnie tworzą przeróżne przedsięwzięcia wizualne oparte na sztuce wideo, włączając performance a/v i live cinema.
 
 
EMITER /Marcin Dymiter/
EMITER /Marcin Dymiter/
Gitara & sound manipulation
 
 
Funklore
Funklore
Funklore DeeJay - krakowski klubowy i radiowy selektor, digger, multi-instrumentalista, jedna trzecia elektroakustycznego projektu Trepang, organizator festiwalu filmów dokumentalnych Muzyka i Świat. W swych gorących setach przemierza najdalsze oraz nie tak odległe zakątki muzycznego świata.
 
 
Józef BRODA
Józef BRODA
Multiinstrumentalista i popularyzator muzyki tradycyjnej z Beskidów. Najchętniej gra na dudach, trąbach pasterskich, listkach... i setce innych instrumentów. Muzykę łączy z teatrem obrzędowym i barwnymi opowieściami z morałem.
 
 
Jan Kubek
Jan Kubek
Jan Kubek od kilkunastu lat specjalizuje się w grze na instrumentach perkusyjnych, głównie azjatyckich : tabli, ghatam, darabukce, duff, gongach i setce pokrewnych. Regularnie odwiedza Indie i studiuje tam jedyny w swoim rodzaju instrument: tabla. Jest to zestaw dwóch bębnów, które można precyzyjnie stroić, i na których gra się używając palców i dłoni według ściśle określonych prawideł.
 
 
Karpaty Magiczne
Karpaty Magiczne
Karpaty Magiczne powstały jako autorski projekt artystyczny Anny Nacher i Marka Styczyńskiego w 1998 roku. Od tamtej pory formacja nagrała kilkanaście regularnych płyt i drugie tyle wydawnictw pobocznych wydanych w wielu krajach świata.
 
 
Kolovrat
Kolovrat
Interesujący kolektyw rockowy I avant-popowy z Koszyc. Tworzy go grupa przyjaciół, dla których muzykowanie nie musi stać się zawodem i drogą do kariery medialnej. Bardzo dobre brzmienie przypomina rock-folkowe formacje z USA. Jeden z zespołów współpracujących ze SLNKO Records.
 
 
Krystyna Andrzejewska-Marek
Krystyna Andrzejewska-Marek
Ukończyła studia artystyczne w PSSP w Gdańsku w Pracowni Rzeźby prof. Franciszka Duszeńki w 1978 roku, specjalizując się w dyscyplinie ceramiki artystycznej. W 1978-86 pełniła funkcję asystentki prof. Henryka Luli w Pracowni Ceramiki Artystycznej w Nieborowie. Od 1993 roku do chwili obecnej pracuje jako adiunkt w Pracowni Ceramiki Artystycznej prowadzonej przez prof. Teresę Kaman, w Akademii Sztuk Pięknych, w Gdańsku.
 
 
Ladni ludzie
Ladni ludzie
Ładni Ludzie to projekt, który uformował się z nieoficjalnych spotkań grupy przyjaciół. Chodziło przede wszystkim o zabawę muzyką i rytmem.
 
 
Locomotora
Locomotora
Grupa aktorsko-kuglarska zaprasza na niezwykły spektakl Arabeska z elementami szczudlarstwa, akrobatyki, żonglerki ogniem i innych widowiskowych efektów pirotechnicznych
 
 
Longital
Longital
Ceniona i popularna na Słowacji i w Czechach, formacja niezależnego avant-popu, stworzona przez gitarzystę i wokalistę Dano Salontaya i basistkę i wokalistkę Sinę. Formacja znana była początkowo pod nazwą Dl'he Diely, od nazwy dzielnicy Bratysławy gdzie mieszkają artyści.
 
 
Lublau
Lublau
Rockowy i avant-popowy zespół ze Starej Lubovni. LUBLAU (znany wcześniej jako MILLAS GROOVE) to kolektyw interesujących muzyków, którzy osiągnęli dobry poziom wykonawczy ale nie pragną robić kariery w mediach i biznesie muzycznym. Jedna z grup związana z SLNKO Records.
 
 
Lwowski Teatr Lalek
Lwowski Teatr Lalek
Znakomity ukraiński teatr kukiełkowy
 
 
Maren RAHMANN
Maren RAHMANN
Aktorka i performerka niemiecka, zainteresowana szczególnie solowymi projektami z ważnym udziałem muzyki. Współpracuje z teatrami eksperymentalnymi w Niemczech i Austrii, brała udział w akcjach polskiego Teatru Łaźnia Nowa z Krakowa oraz w projekcie realizowanym na Korsyce.
 
 
Michal Smetanka
Michal Smetanka
Muzykolog, muzyk i budowniczy instrumentów muzycznych. Specjalizuje się w muzyce i kulturze pasterskiej mieszkańców górskich rejonów w sąsiedztwie Preszowa i Levoczy. Jest popularyzatorem tradycyjnych instrumentów: koncovek (flety bezotworowe), gajdic (rodzaj klarnetu), trąb pasterskich, gwizdków handrarskich, okaryn budowanych z rogów wołów i wielu innych.
 
 
Monika Drożyńska
Monika Drożyńska
Artystka wizualna i projektantka mody, prekursorka polskich concept-store i właścicielka krakowskiej firmy PUNKT
 
 
Naturton
Naturton
Unikalny w skali światowej projekt muzyczny oparty o autorskie kompozycje muzyki medytacyjnej i ambientowej wykonywanej na tradycyjnych, akustycznych instrumentach : didjeridu i fujarze pasterskiej.
 
 
Risa Takita
Risa Takita
Japońska tancerka i performerka butoh. BUTOH to wspólna nazwa dla różnych motywacji, technik i aktywności w obrębie tańca, przedstawień i teatru. Ruchy, improwizacja i temat sztuki butoh operuje groteską, porusza tematy tabu i pozostaje w jawnej opozycji do nawykowego traktowania relacji artysta - odbiorca oraz do skostniałych form sztuki.
 
 
Sebastian Potoczek
Sebastian Potoczek
Wokalista i gitarzysta zespołu atrament, uczestnik programu Szansa na sukces, miłośnik muzyki rockowej.
 
 
Site Specific Action
Site Specific Action
Grupa taneczno-teatralna eksplorująca wpływ określonego otoczenia i sytuacji na dobór technik ruchowych i rozwój improwizowanej akcji artystycznej. Bo w nurcie site-specific to artyści przystosowują środki ekspresji i budowanie akcji do zastanego miejsca.
 
 
Sweet Team
Sweet Team
Grupa została założona przez pasjonatów, którzy chcieli realizować swoje zainteresowania i rozwijać się w dziedzinach związanych ze sztuką cyrkową oraz sztuką ulicy. Akrobacja, żonglerka, jazda na monocyklu - wszysto to prezentowane niebanalnie, trochę "offowo", ze sporą dawką niezłego aktorstwa i dużym poczuciem humoru - to "sweetteamowa" recepta na sukces.
 
 
Teatr Snów
Teatr Snów
Legenda teatrów ulicznych i festiwali teatru plenerowego w Polsce i na świecie. W grudniu 2008 roku Teatr Snów obchodził swoje 25 lecie działalności. Teatr jest dzieckiem reżysera Zdzisława Górskiego i od zawsze związany jest z Gdańskiem i instytucjami kultury z rejonu Trójmiasta
 
 
Teatr Tańca DF
Teatr Tańca DF
Zespół łączy doświadczenie tańca współczesnego i teatru ruchu. Teatr założony w 1990 roku jest projektem edukacyjnym, mającym na celu kształcenie tancerzy w zakresie techniki ruchu i świadomości ciała. Choreografem oraz dyrektorem artystycznym Teatru Tańca DF jest Katarzyna Skawińska.
 
 
The AUTUMNIST
The AUTUMNIST
Zespół z Bratysławy, live electronics / trip hop / down-tempo / VJ
 
 
TOMÁŠ KOČKO & ORCHESTR
TOMÁŠ KOČKO & ORCHESTR
Folkowa formacja z Czech czyli fenomen środkowoeuropejskiego folku
 
 
Vsevolod Sadik & Zespół
Vsevolod Sadik & Zespół
Młodzi muzycy z Huculszczyzny na Ukrainie. Grają na tradycyjnych, huculskich instrumentach muzycznych ale nie są jeszcze gwiazdą i jedyną wyrocznią w sprawach muzyki z Czarnohory. Zaprezentują tradycję wokalną oraz m. innymi bęben huculski i trąbitę - sygnałową trabę pasterską z Karpat.
 
 
Waldek Czechowski
Waldek Czechowski
Ukończył studia na Wydziale Operatorskim PWSF,TV i T w Łodzi. Jest dokumentalistą i człowiekiem -instytucją. Prowadzi od lat zajęcia z młodzieżą i organizacjami ekologicznymi, współpracuje z teatrami i artystami (Teatr Wegajty, Karpaty Magiczne, prof. Andrzej Strumiłło) i wiele podróżuje. Z tych doświadczeń rodzą się nastrojowe opowieści filmowe. Niektóre z nich Autor zaprezentuje na naszym festiwalu.
 
 
 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl