Projekty 2009

Warhol Come Back!
Warhol Come Back!
Wózek Warhola / Warhols baby-carriage to akcja na obiekt, miejską legendę, ruch i muzykę. Inspiracją stała się słynna wypowiedź matki Andy Warhola (Julii Zavadzki): Warhol to ja! i pewność, że wiele ze sztuki Warhola wywodzi się z Mikovej na Wschodniej Słowacji!? Barwna postać Julii, wyprawa studialna do Medzilaborców i Mikovej oraz obiekt: Wózek Warhola, nawiązujący do srebrnej Fabryki i blaszanych kwiatów wycinanych przez Julię ale także do okoliczności emigracji rodziców Warhola do USA, stanowi pretekst do budowania legendy i komentarza do losów innego artysty, który urodził się w tym samym roku co Andy Warhol. Akcja potrwa 15 minut i do udziału w niej autorzy zaprosili grupę Site Specific Action z Krakowa. Towarzyszyć jej będzie muzyka Karpat Magicznych. Ważnym elementem projektu jest dokumentacja video powstająca od kwietnia 2009 roku.
 
 
Wystawa Fotografii Organicznej
Wystawa Fotografii Organicznej
Autorzy: Bogdan Kiwak/Marek Styczyński. W 2008 roku, podczas Prologu do Festiwalu Karpaty Offer autorzy projektu przeprowadzili publiczną akcję polegającą na założeniu uprawy fotograficznej. Po 24 godzinach inkubacji wydobyto fotogramy powstałe dzięki działaniu substancji chemicznych uwolnionych z leśnej materii organicznej, którą pokryto materiał światłoczuły. Projekt wykonano z udziałem publiczności i drąży on problem autorstwa fotografii i tzw. bezkamerowe techniki fotograficzne w celu uzyskania organicznego śladu z elementami specyfiki miejscowej. Podczas I Festiwalu będzie można zobaczyć wystawę złożoną z fotogramów otrzymanych w 2008 roku.
 
 
FOTOLODÓFKA
FOTOLODÓFKA
Wielka kamera otworkowa (camera obscura) zbudowana ze starej lodówki, została dodatkowo wzbogacona o fotograficzny namiot i wyposażenie do wywoływania i utrwalania fotografii. Istotą akcji FOTOLODÓWKA jest współudział publiczności i wciągnięcie jej do procesu wyboru tematu, wykonania fotografii i poznania optycznych zasad powstawania obrazu.Dodatkowo, FOTOLODÓWKA może być transportowana i umieszczana w różnych punktach miasta. Autor projektu i budowniczy FOTOLODÓWKI - Bogdan Kiwak, to zawodowy fotografik, który jest zainteresowany klasycznymi formami fotografii w nowych kontekstach kultury popularnej. Rozglądajcie się więc za FOTOLODÓWKĄ ....
 
 
Putovna Cajovnia : Sztuka Herbaty
Putovna Cajovnia : Sztuka Herbaty
Putovna Cajovnia to po słowacku: Wędrowna Herbaciarnia. Wielki namiot z fantastycznymi herbatami, wystrojem i muzyką to bardzo popularne zjawisko na słowackich i czeskich festiwalach muzycznych i teatralnych. Istotą tej idei jest mobilność nawiązująca do nomadyzmu, niezależność i wysoka jakość herbaty.
 
 
Monografie instrumentów karpackich
Monografie instrumentów karpackich
Jest to projekt polegający na rejestracji brzmień i próbek muzycznych wykonanych na tradycyjnych instrumentach muzycznych mających zastosowanie w Karpatach. Nagrania te wraz z rejestracją video oraz opisem i ilustracjami zostaną włączone w powstające archiwum Festiwalu pod postacią płyty CD (audio), płyty z rejestracją video (DVD) oraz tekstów i zestawu fotografii. Obok wyboru instrumentów muzycznych, kluczem do projektu jest także dobór muzyków i popularyzatorów tradycji muzycznej Karpat.
 
 
Offlimpiada artystyczna
Offlimpiada artystyczna
Offlimpiada artystyczna nawiązuje wprost do działań artystycznych prowokatorów realizowanych jako: FLUX - OLIPIADY. Pośród jej propozycji są wyścigi na zbiorowych nartach, granie w ping-ponga rakietkami z pluszu lub futerka oraz wyścigi unoszonych przez balony dzieci... te i wiele innych, czasem absurdalnych działań w stylu Flux służyło do zastanowienia się nad tym w czym uczestniczymy i gdzie podziała się zwykła radość z zabawy, sportu i sztuki?
 
 
DRAKULIADA
DRAKULIADA
Przegląd filmów o najsłynniejszym karpackim władcy nocy!
 
 
Mapa Street Art
Mapa Street Art
Korzystając ze zbiorów fotograficznych Bogdana Kiwaka, Anny Nacher i Marka Styczyńskiego w 2008 roku, w ramach Prologu do Festiwalu Karpaty Offer opracowaliśmy pierwszą w Polsce (!) „street art'ową" mapę miasta...
 
 
 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl