Artyści - 2010

Art Color Ballet
Art Color Ballet
Art. Color Ballet z Krakowa przedstawi nowy spektakl Pt. „Deep Trip„ który miał swoją premierę 15 maja 2010 w Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY w Krakowie. Spektakle zespołu to rozbudowane widowiska malarskie zawierające nowoczesną choreografię, piękną muzykę, bodypainting, nowatorskie rozwiązania scenograficzne oraz najnowsze osiągnięcia techniki oświetleniowe
 
 
Artyści Street Art
Artyści Street Art
Artyści graffiti biorący udział w projekcie TRUE STYLE...
 
 
Bicykle
Bicykle
Grupa Bicykle stworzyła fascynujące bicykle, gdyż pasjonuje ich jazda na wysokim poziomie. Olbrzymie, zwracające uwagę koła wywołują uśmiech każdego kto na nie spojrzy powodując niebanalne komentarze.
 
 
Cyrk ANIMÉ
Cyrk ANIMÉ
CYRK ANIMÉ. inspiracja. animacja. edukacja. - powstał w 2007 roku. Jego nazwa pochodzi od francuskiego słowa animé, co oznacza żywy, ożywiony, ruchliwy, pełen życia. Taki właśnie cyrk członkowie grupy chcą sami tworzyć. Cyrk nowoczesny, który pobudza do działania wszystko, co napotka na swojej drodze, który zarazem zachęca do własnej aktywności, do przełamywania barier, jak i do robienia i próbowania w życiu zawsze czegoś nowego. Żyj i dziel się, odkrywaj i próbuj, przemierzaj i patrz!
 
 
Fanfara Zimbrul
Fanfara Zimbrul
Zespół pochodzi z Mołdawii, regionu który leży na północnym-wschodzie Rumunii (nie mylić z krajem o tej samej nazwie). Skład zespołu tworzy od 10 do 15 muzyków grających na instrumentach dętych. Większość muzyków jest ze sobą spokrewniona. Muzycy nie używają nut i całego repertuaru uczą się ze słuchu. Zespół występował w najbliższej okolicy (festyny, tradycyjne świeta oraz wesela i pogrzeby) zanim uzyskał szerszą popularność. Pierwsze nazwy to Fanfara de la Chetris oraz Fanfara din Cozmesti (od nazw dwóch wsi Cozmesti i Chetris skąd pochodzą muzycy).
 
 
Fundacja Nomina Rosae Ogród Kultury Dawnej
Fundacja Nomina Rosae Ogród Kultury Dawnej
Cele Fundacji to prowadzenie, wspieranie i współuczestniczenie w badaniach naukowych, których celem jest poszerzanie wiedzy z dziedziny historii, historii sztuki, archeologii, etnografii i nauk pokrewnych; upowszechnianie wyników badań naukowych; propagowanie i pogłębianie wiedzy historycznej oraz wspieranie rozwoju edukacji i kultury; działania na rzecz ochrony dóbr kultury; promowanie polskiej kultury i historii w kraju i za granicą.
 
 
Grupa Locomotora
Grupa Locomotora
Locomotora to grupa zajmująca się szeroko pojętą działalnością artystyczną, teatralną i komercyjną. Organizują i wystawiają w całej Polsce spektakle uliczne, plenerowe, pokazy pirotechniczne, fire show. Działają m.in. jako szczudlarze, żonglerzy, tancerze z ogniem, bańkarze, kuglarze, mimowie. Prowadzą warsztaty cyrkowe, tworzą ciekawe rozwiązania artystyczne, programy na imprezy dla dzieci. Realizują akcje reklamowo-promocyjne.
 
 
Hati
Hati
live-trans-gong-drone-muzik. HATI to grupa muzyczna bazująca na brzmieniu instrumentów akustycznych - etnicznych i obiektów z recyklingu, łącząca w sobie eksperymenty na polu muzyki rytualno-medytacyjnej i improwizowanej.
 
 
Jan Gaca
Jan Gaca
Jan Gaca (ur. 1933) jest jednym z najlepszych weselnych skrzypków mikroregionu kajockiego. Miejsce to do dziś słynie ze wspaniałej, ekspresyjnej muzyki instrumentalnej, przez sąsiadów zawistnie nazywanej „kajockimi wigibusami". Na jego bogaty repertuar składają się przede wszystkim mazurki, oberki i polki „podłapane" m.in. od matki, która była znana w okolicy śpiewaczką oraz od brata Piotra Gacy - również skrzypka.
 
 
Jeff Gburek
Jeff Gburek
Jeff Gburek jest multidyspilinarnym artystą, gitarzystą, kompozytorem muzyki elektronicznej, rzeźbiarzem dźwięku.
 
 
Job Karma
Job Karma
Wrocławska formacja postindustrialno-ambientowa. Posługują się wieloma środkami ekspresji dźwiękowej, od syntetycznie spreparowanych faktur elektroakustycznych, sampling, po zniekształcone lub przetworzone elementy rytmiki, a nawet melodii.
 
 
Kapela Braci Byrtków
Kapela Braci Byrtków
Kapela Braci Byrtków z Pewli Wielkiej składa się z dudziarza i skrzypka. Edward Byrtek - najwybitniejszy obecnie dudziarz na Żywiecczyźnie i jego dwaj bracia, wirtuozi skrzypiec - Władysław i Józef są mieszkańcami Pewli Wielkiej w gminie Jeleśnia. Często, zwłaszcza Józef Byrtek, występują jako soliści, ale przy różnych okazjach tworzą tradycyjną góralską kapelę złożoną z dud i skrzypiec. Zdarza się również, choć bardzo rzadko, że występują w trzyosobowym składzie.
 
 
Kapela Hora
Kapela Hora
Zespół Hora jest kapelą góralską, w której grają osoby nie tylko z Polski, ale także ze Słowacji. W repertuarze kapeli znajduja sie utwory z różnych stron Karpat m.in. muzykę góralską z regionu Beskidu Żywieckiego, Beskidu Śląskiego, Podhala, a także utwory inspirowane muzyką słowacką, węgierską, rumuńską, bałkańską, cygańską i żydowską
 
 
KARROMATO
KARROMATO
Teatr z Czech z widowiskiem „Circa de Madera. KARROMATO jest profesjonalną firmą marionetkową, założoną w Pradze w 1997 roku. Członkowie-założyciele Karromato są z Czech, Węgier i Hiszpanii, i przynieśli ze sobą wieloletnie doświadczenie zdobyte w wielu teatrach.
 
 
Konrad Gęca - projekt DubCore
Konrad Gęca - projekt DubCore
Młody krakowski muzyk i dj, a także organizator interesujących koncertów muzyki klubowej. Gra na instrumentach elektronicznych, miksuje, ale także w swe sceniczne prezentacje wplata partie grane na trąbce. Pojawia się w różnych konstelacjach, z których dokumentacji dorobił się projekt DubCore. Na Festiwalu wesprze CYBERTOTEM: Thereminovox Interactive Instalation Project, wystąpi jako dj i muzyk improwizujący z różnymi składami.
 
 
Krakowski Teatr Uliczny - Scena Kalejdoskop
Krakowski Teatr Uliczny - Scena Kalejdoskop
Krakowski Teatr Uliczny "Scena Kalejdoskop" to grupa artystyczna z Krakowa założona w 1999 roku przez aktora i reżysera Piotra Kulczyka. Zajmuje się realizacją plenerowych happeningów i widowisk teatralnych oraz produkcją filmową. Pasja i zaangażowanie zespołu zaowocowały kilkoma przebojami teatralnymi, w których aktorzy występują na szczudłach, m.in. spektaklem ulicznym "Serce Don Juana"oraz widowiskiem plenerowym dla dzieci "Graal".
 
 
Krzysztof Golonka
Krzysztof Golonka
Półfinalista programu Mam Talent, od ponad 4 lat zajmujący się żonglersko-akrobatyczną sztuką wykonywania trików piłkarskich Freestyle Football.
 
 
Kwartet Akordeonowy Harmonia
Kwartet Akordeonowy Harmonia
Ukraiński Kwartet Akordeonowy HARMONIA został założony w 2007r. z inicjatywy czterech absolwentów Akademii Muzycznych na Ukrainie. Zespół prowadzi działalność artystyczną występując zarówno w Polsce jak i za granicą.
 
 
Południca
Południca
Południca to unikalny i niespotykany zespół komiksowy co nie mieści się w ramkach, złożony z wybitnej sławy superbohaterów, takich jak Kobieta z Niewidzialnym Samolotem oraz Księżycowy Pierrot. Cechuje nas niestandardowe podejście do muzyki i improwizowane teksty piosenek zabarwione pomarańczowym poczuciem humoru. Gramy avant-pop w odmianie środkowoeuropejskiej. Nasza muzyka to proste piosenki o zwierzętach i kobietach. Bez morałów.
 
 
Portrecista Roman Wieloch
Portrecista Roman Wieloch
Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych, magistrem sztuki. Oferuje profesjonalnie wykonane rysunki, obrazy i przedmioty artystyczne. Dorobek artystyczny obejmuje malarstwo olejne, akwarelowe, portrety i karykatury w różnych technikach, ilustracje książkowe, satyrę prasową oraz projekty z zakresu wzornictwa przemysłowego i mody. Zrealizował również kilka projektów muzycznych.
 
 
Radio Samsara
Radio Samsara
Radio Samsara - kontemplacyjny trans grany na oryginalnych instrumentach z Australii, Afryki, Indii i Nepalu, mantryczne wokale przenikające się z dźwiękami i obrazami rejestrowanymi w podróży, medytacyjna muzyka drogi...
 
 
Ramunas Jaras
Ramunas Jaras
Kompozytor, multiinstrumentalista, autor happeningów, performance`ów. Wydał wiele autorskich albumów.
 
 
Romafest
Romafest
Zespół Romafest jest osiągnięciem wynikłym z połączenia siedmiogrodzkiej cygańskiej piosenki z Festiwalem Tańca zorganizowany w Gornesti (Rumunia, Mures region) od 1997, a następnie kontynuowany w Targu-Mures zaczynając od 2000. Z gorącym poparciem N.P.O NGO. ROMAFEST JAPAN Zostali zebrani najbardziej utalentowani cygańscy muzycy i tancerze z Siedmiogrodu. Ich cel to zebranie i chronienie siedmiogrodzkiej cygańskiej kultury ludowej.
 
 
Rustiqua
Rustiqua
Grupa taneczna pochodząca ze Słowacji. Wykonuje taniec nazywany ‘tribal fusion', korzeniami sięgający tańca orientalnego, jednak bardziej frywolny, mistyczny, ulegający nastrojom, trendom, fascynacjom. Jego główny nurt narodził się w Ameryce w latach siedemdziesiątych.
 
 
SHARPI
SHARPI
Zespół SHARPI powstał w 2006 roku. Wtedy właśnie kilku chłopaków z bagażem doświadczeń w muzyce reggae, postanowiło razem stworzyć coś wystrzałowego. Klimaty w jakich porusza się zespół to romanse około reggaeowe, odnajdziecie Państwo w niej wpływy samby, jazzu, raga, dubu, dancehallu czy wielu, wielu innych.
 
 
Teatr KTO
Teatr KTO
KTO jest teatrem w podróży, prawie milion widzów na całym świecie uczestniczyło w jego przedstawieniach. Od 1 stycznia 2005 roku krakowski Teatr KTO jest Teatrem Miejskim. Dyrektorem teatru jest Jerzy Zoń
 
 
Trebunie Tutki
Trebunie Tutki
To muzykująca od pokoleń rodzina z Białego Dunajca, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej.
 
 
Wołosi i Lasoniowie
Wołosi i Lasoniowie
Wołosi i Lasoniowie to improwizujący kwintet smyczkowy, w skład którego wchodzą dwaj muzycy klasyczni i trzej ludowi. Efekt końcowy nie mieści się jednak w kategorii popularnej muzyki folk. Jest on znacznie bliższy chopinowskiej idei nadania muzyce tradycyjnej znamion sztuki wysokiej.
 
 
 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl