Artyści - 2017

GRUPA TEATRALNA LALKARZE (PL) – Pół żartem, pół serio
GRUPA TEATRALNA LALKARZE (PL) – Pół żartem, pół serio
LALKARZE są laureatami wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądów teatralnych. Mają na swoim koncie wiele nagród zespołowych oraz aktorskich. Opiekunami grupy, a zarazem reżyserami, scenarzystami i scenografami są Anna i Jacek Krakowiakowie. LALKARZE zaprezentują się drugiego dnia Festiwalu na Sądeckich Plantach w spektaklu „Pół żartem, pół serio”.
 
 
JUSTYNA STECZKOWSKA & ORKIESTRA CYGAŃSKA (PL)
JUSTYNA STECZKOWSKA & ORKIESTRA CYGAŃSKA (PL)
Koncert JUSTYNA STECZKOWSKA I ORKIESTRA CYGAŃSKA to niesamowita dawka, potężnej energii wytworzonej przez mocne, muzyczne osobowości! Ponad 20 osób na scenie, niesamowity głos, gra świateł, dziki taniec, bajeczna scenografia - przeniosą Państwa w świat niekończącej się zabawy i muzyki!
 
 
KAPELA HANKI WÓJCIAK (PL)
KAPELA HANKI WÓJCIAK (PL)
Hanka Wójciak - liderka i założycielka Kapeli Hanki Wójciak, której debiutancka płyta Znachorka ukazała się w czerwcu 2014 roku, nakładem Radia Kraków, a w 2016 została wydana jej edycja specjalna. W muzyce Kapeli można odnaleźć echa muzyki orientalnej i celtyckiej, polskie motywy ludowe, połamane rytmy, wokalną improwizację w rejestrze gwizdkowym.
 
 
KARPACKA LEKKOŚĆ BYTU - przegląd filmowy
KARPACKA LEKKOŚĆ BYTU - przegląd filmowy
W dwudniowym programie wydarzenia przewidziano emisję trzech, czeskich filmów w klimacie charakterystycznego dla tej kinematografii humoru. Pierwszego dnia przeglądu, w Kinie SOKÓŁ wyświetlony zostanie słodko-gorzki film pt. „Opieka domowa”. W drugim dniu, w ramach kina plenerowego, zlokalizowanego pod Basztą Kowalską w Nowym Sączu odbędzie się seans topowej komedii czeskiej pt. „Młode wino”. Nowością będzie seans specjalnie dla najmłodszych. Również drugiego dnia Festiwalu, w kinie SOKÓŁ dzieci będą mogły obejrzeć prześmieszną animację pt. „Niedoparki”. A wprowadzenie do wszystkich projekcji wygłosi filmoznawca – Karol Szafraniec.
 
 
KWARTET GALICYJSKI (PL)
KWARTET GALICYJSKI (PL)
Kwartet Smyczkowy, który powstał w 2013 roku w Krakowie. W skład zespołu wchodzą studentki i absolwentki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku, Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.
 
 
Lemko BLUEGRASS BAND (UA)
Lemko BLUEGRASS BAND (UA)
Twórczość lwowskiego projektu Lemko Bluegrass Band to połączenie ukraińskiego, amerykańskiego folku i muzyki popularnej. Karpackie boogie, łemkowski bluegrass, huculski blues i kowbojskie przyśpiewki – wszystko to gwarantuje LBB w niepowtarzalnym akustycznym wykonaniu.
 
 
MGOK W MUSZYNIE (PL) – Musical Mussina II
MGOK W MUSZYNIE (PL) – Musical Mussina II
Musical został przygotowany przez zespół teatralno-muzyczny „Mussina” na podstawie podań historycznych i legend. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Izabela Bajorek, za muzykę – Maciej Nieć. „Mussina II - Baśń o Muszynie” jest kontynuacją musicalu „Mussina-biskupie miasteczko”, który swoją premierę miał w lipcu 2014 roku.
 
 
TEATR KUBIKA (PL) - Przygody pirata Drabinki, Ptasznik
TEATR KUBIKA (PL) - Przygody pirata Drabinki, Ptasznik
Teatr zajmuje się produkcją przedstawień o profilu teatralno – cyrkowym, które realizuje na terenie całej Polski. Jak z czarodziejskiego rękawa potrafi wyczarować teatrzyk dla dzieci, a w nim autorskie scenariusze, baśniowe scenografie a także niezliczoną ilość niespodzianek, gier i zabaw realizowanych zarówno w przestrzeni otwartej jak i zamkniętej. Nie straszne mu żadne przeciwności losu, długie i dalekie podróże. A wspierają go w tym własnoręcznie wykonane rekwizyty, stroje i scenografie, a także gabinet luster duży namiot cyrkowy. Aktorzy teatru potrafią wprowadzić widzów w niesamowity świat gry słowem i ciałem, w świat wyobraźni i fantazji.
 
 
TEATR NA WALIZKACH  (PL) – Beczka śmiechu
TEATR NA WALIZKACH (PL) – Beczka śmiechu
Teatr Na Walizkach powstał w 2005 roku. Założony został przez trójkę aktorów: Annę Went, Łukasza Jędrzejczaka oraz Olega Yemceva - rosyjskiego komika i mima. Na przestrzeni minionych lat teatr współpracował z wieloma aktorami z różnych części świata, czego wynikiem jest charakter dzisiejszych przedstawień. Są one bowiem rozumiane przez wszystkich niezależnie od wieku i narodowości.
 
 
TSIGUNZ FANFARA AVANTURA (PL)
TSIGUNZ FANFARA AVANTURA (PL)
W wolnym tłumaczeniu: ogniowe strzelby współczesnej cyganistyki, kolekcjonerzy pol-muzowkich przydęć, szybcy i niebezpieczni królowie turbo groovu, cyniczni romantycy na granicy fałszu, po prostu tygrysy surowego brzmienia nu-gypsy! Ten zespół stanowi pomost łączący sztukę wschodu i zachodu, łączący starych i młodych, łączący wodę z ogniem i wino ze sneakersem, gorące rytmy Majorca Party z cygańską swobodą i niemieckim ordnungiem.
 
 
VOSA THEATRE (CZ) – High Dreaming
VOSA THEATRE (CZ) – High Dreaming
Zespół składa się z zawodowych aktorów i muzyków z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu niezależnego, alternatywnego teatru ulicznego. W szczególności zespół zajmuje się przygotowaniem oprawy prestiżowych wydarzeń międzynarodowych, podczas których prezentuje spektakle specjalnie dostosowane do miejsca i zastanych okoliczności.
 
 
 Newsletter

Jeśli chcesz być informowany o aktualnościach dotyczących festiwalu zaprenumeruj newsletter...


PATRONI MEDIALNI

 

PARTNERZY

 © 2009 Instytut Europa Karpat

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalengo w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.
Projekt i wykonanie: inti.pl