Koncert MUZYKA KARPAT

13 sierpnia 2021
godz. 20:00
Rynek w Nowym Sączu
Bilety: Wstęp wolny

Pierwszym i tradycyjnym wydarzeniem Festiwalu KARPATY OFFer jest piątkowy Koncert MUZYKA KARPAT. W tym roku, tak się zabawnie złożyło, że koncert ten odbędzie się 13 dnia sierpnia, w piątek i w ramach 13 edycji Festiwalu. Wierzymy jednak, że właśnie ze względu na te wyjątkowe okoliczności, a przede wszystkim ze względu na wspaniałych artystów, którzy wezmą w nim udział będzie to koncert niezapominany. Zaproszenie do udziału przyjęły dwa zespoły, które połączyły pozornie nie związane ze sobą style muzyczne i stworzyły projekt o niezwykle oryginalnym charakterze.

VOO VOO  i Sądecka Orkiestra Kameralna

VOO VOO to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej, który w swojej muzyce, ze świetnym skutkiem połączył rock z jazzem i folkiem różnych rejonów świata. Każda z kolejnych płyt VOO VOO stawała się niezwykłą muzyczną podróżą ku różnym zakątkom świata rocka, choć często przekraczał on rockowe granice. Jest niebywale twórczy i doskonale łączy klasykę z nowoczesnością.

Czy VOO VOO gra jazz? Tak, bo w tej muzyce jest jazzu nieskończoność i rozpęd...
Czy gra rocka? Tak, bo w tej muzyce jest rocka prostota i motoryka...
Czy gra coś jeszcze? Na pewno! I to od 35 lat!

W dorobku grupy jest dziś około 40 płyt oraz rokrocznie blisko 100 koncertów! Nagrywają i koncertują w składzie (Wojciech Waglewski – gitary, śpiew, Mateusz Pospieszalski - saksofony, śpiew; Karim Martusewicz - bas, Michał Bryndal - perkusja) oraz tylko z wyjątkowymi gośćmi.

W przypadku nawet najbardziej rockowych dokonań tego bandu słychać elementy muzyki etnicznej, czasem takie też niekonwencjonalne instrumentarium. Zespół lubi też dialogować z artystami z wielu stron świata (od Azji, przez Podhale, po Amerykę Południową i Afrykę). Wszystko to składa się na sztukę daleką od utartych podziałów i skostniałych rygorów. I jest to zawsze „artystyczna wypowiedź bezpretensjonalna”. A ten ostatni fakt potrafią odnotować i docenić nawet ci, którzy jakoś specjalnie nie sympatyzują z VOO VOO.

Tym razem Wojciech Waglewski zaprosił do współpracy Sądecką Orkiestrę Kameralną – zespół o młodzieńczym zapale, który wciąż odkrywa swoje możliwości, połączony z doświadczeniem nabytym w trakcie udziału w wydarzeniach o charakterze międzynarodowym.

Orkiestra współpracowała ze znakomitymi solistami, którzy – ufając rekomendacji Dyrygenta Leszka Mieczkowskiego – zdecydowali się na współdziałanie z młodym zespołem. Zespół składa się z dyplomantów i absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Członkami orkiestry są indywidualności z sukcesami poruszające się na gruncie muzyki klasycznej i rozrywkowej – to laureaci ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów i festiwali, najzdolniejsi młodzi muzycy południowej Polski.

Zestawienie ze sobą tych niezwykłych osobowości zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie profesjonalizmu.